Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 27-11-09, 20:34
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.444
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από focus Εμφάνιση μηνυμάτων
πως θα ξερω αν ειναι ευτιχησμενα τα ψαρια θα μου χαμογελανε και θα κανουν τουμπες?πλακα κανω! με το νερο του δικτυου δεν ναμιζω να μην αντεχουν τα συγκεκριμενα ψαρια ok ειναι στα ορια τους αλλα δεν υποφερουν κιολας!υπαρχει θεμα στην διακοσμηση που δεν ειναι βιοτοπικο αλλα τα ψαρια οταν γεννιουνται σε αιχμαλωσια γνωριζουν το πραγματικο βιοτοπο?κατεληξα σε αυτην τη συνθεση για το λογο οτι οταν υπηρχαν κηχλιδες του ιδιου ειδους στα ενυδρεια μου γινοταν ο χαμος και ας τα ειχες ριξει με την ιδια σακουλα μεσα!εαν ειναι να βαλω 5 ψαρια ειδιου ειδους π.χ. και να φαγωθουν τα2 καλυτερα οχι δεν το αντεχω!προς θεου δεν αφισβητω αυτα που εχουν γραφτει απο τους επιστημονες αλλα σεμενα τουλαχιστον αυτη ειναι η κατασταση στα ενυδρεια μου και ειμαι τρελαμενος με αυτα!δεν τρωω ποτε ψαρια ποσο μαλλον ψαροσουπα!!!!1
Και ας εχουν γεννηθει σε ενυδρεια το dna τους δεν εχει αλλαξει! Σε ενα βιοτοπικο ενυδρειο θα εχουν πολυ καλυτερες συμπεριφορες. Εχουν ενα μονιμο στρες αν τα βαζουμε να ζησουν σε ενα περιβαλλον που τα χρωματα ειναι "αγνωστα" σε αυτα ... Οσο αφορα το θεμα του μαλακου νερου ... καθε οργανισμος εχει το δικο του ανοσοποιητικο συστημα! Τα σκαλαρια π.χ. που κανονικα πρεπει να ζουν σε οξυνο και μαλακο νερο (που τα πιο πολλα βακτηρια δεν επιβιωνουν) ... παρουσιαζονται "αγνωστες" αρρωστιες για το συστημα τους χωρις να ειναι ικανος ο οργανισμος τους να τις αντιμετωπισουν (λειπουν οι καταλληλες αμυνες) σε συνδιασμο με ενα aquascape που τους προκαλει συνεχως στρες καταληγουμε σε ποστ στις ασθενειες "SOS ενω ηταν ολα τελεια .... ξαφνικα εχω προβλημα!"
Υποθετω οτι θελεις το καλυτερο για τα ψαρια σου! Δε θελω να σε πεισω σε κατι ... απλα να το ψαξεις ακομα πιο πολυ!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02134 seconds with 11 queries