Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 04-11-09, 21:00
Το avatar του χρήστη panos1972
panos1972 Ο χρήστης panos1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Περαία, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.043
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Rigel Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο tsamis..

Η ιδανική διατροφή τους πρέπει να περιλαμβάνει ζωντανές νύμφες κουνουπιών και δάφνιες, αλλά τρώνε χωρίς πρόβλημα και κατεψυγμένες τροφές, καθώς και τροφές σε φυλλαράκι και αποξηραμένες. Αρκεί βέβαια οι τελευταίες να έχουν μεγάλο ποσοστό σε τροφές ζωικές. Παράλληλα χρειάζονται και πρασινάδα και για αυτό τον σκοπό μπορούμε να τους δίνουμε σπανάκι και τροφές με μεγάλη περιεκτικότητα σε φυτικές ουσίες.

οι ξιφορόροι όπως και τα γκάπυ ειναι παμφάγα ασχέτως που οι περισσότεροι νομίζουν οτι είναι αποκλειστικά σαρκοφάγα!

Μηπως οι ξιφοφόροι σου είναι μικροι?Ειχα καμια 10καρια μικρους από μια γεννα στο ενυδρείο και δεν την αγγιζαν οπότε η φακή καλυψε όλη την επιφάνεια.Καθε βδομάδα πετουσα το μισο..καποια μερα ομως βγαλαν ουρες,και απο τότε...αντιο φακη!!

Κι εμένα με παραξένεψε που δεν την τρώγανε. Οι ξιφοφόροι που μου έδωσε ο bokostas είναι καμιά 8 εκατοστά έκαστος (κι από τους πιό όμορφους που έχω δεί) και κανονικά θα έπρεπε να την τρώνε.... Εκτός κι αν.... Ρε bokostas! Τι μου έδωσες βρε άτιμε; Να τα τρίψω μήπως να δω αν ξεβάφουν κιόλας;
__________________
...
Επειδή τό αδοκίμαστο καί τό απ’αλλού φερμένο
Δέν τ’αντέχουν οί άνθρωποι...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01452 seconds with 10 queries