Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 13-10-09, 09:44
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GENITORAS Εμφάνιση μηνυμάτων
θελω να αγορασω ενα ψαρι και θελω να το εχω για πολυ καιρο τα προηγουμενα αντεχαν μονο λιγουσ μηνεσ !!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GENITORAS Εμφάνιση μηνυμάτων
σιγουρα δεν εκανα κατι καλα γιατι ακομα ειμαι αρχαριος αλλα τι να κανω εδο και 3 χρονια προσπαθω !!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαλαρώστε
και αν θέλετε να δώσετε καμμιά συμβουλή σε εναν 14χρονο φίλο,
κάντε το.
Κλεόβουλε, με τέτοιες ερωτήσεις (σε συνέχεια πολλών άλλων που έχουν απαντηθεί με κάθε σοβαρότητα και προσοχή) τι απαντήσεις θέλεις να λάβεις; Ο 14χρονος (αρχίζω πλέον και γι αυτό να αμφιβάλω) έχει όρεξη να αποκτήσει ενυδρείο αλλά δεν έχει τη θέληση να μάθει κάποια πράγματα. Ζητάει άμεσες απαντήσεις και λύσεις χωρίς όμως να κάνει καμιά προσπάθεια για βελτίωση. Αν λοιπόν δεν βάλει κάτω το κεφάλι του να στρωθεί στο διάβασμα (το 99% των ερωτήσεων του έχουν ήδη απαντηθεί τα τελευταία 3 χρόνια που παρακαλουθώ εγώ το φόρουμ), μην περιμένει να αποκτήσει ένα σοβαρό ενυδρείο (λέγοντας σοβαρό εννοώ απλά και μόνο την αξιοπρεπή διατήρηση των ειδών που επιλέγει). Αν συνεχίσει με αυτόν τον τρόπο αργά ή γρήγορα οι γονείς θα βαρεθούν να τσοντάρουν χρήμα κι ο μικρός ( ; ) θα τα παρατήσει αγανακτισμένος γιατί "δεν του βγαίνει". Αυτή η συμπεριφορά έχει και γενικότερες κοινωνικές προεκτάσεις (δεν υπάρχει λόγος να τις αναλύσουμε γιατί στην ουσία απαντώ σε σένα με όλη την καλή διάθεση).
__________________





Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chemical mac : 13-10-09 στις 09:53 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01531 seconds with 11 queries