Θέμα: New betta owner
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 11-10-09, 19:32
velocity Ο χρήστης velocity δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-10-2009
Περιοχή: Cyprus
Μηνύματα: 216
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην velocity
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ενυδρειο του μονομαχου σου ειναι πολυ...πολυχρωμο
Δεν λεω εχει μια artistique οψη αλλα εδω πονεσανε τα δικα μου ματια, φαντασου ο καημενος ο ψαρης τι βλεπει !

Αργα ή γρηγορα και οσο προχωρας σε αυτο χομπι θα δεις και μονος σου οτι θα επιδιωξεις το ενυδρειο σου να μοιαζει περισσοτερο σαν κομματι της φυσης και οχι σαν σκηνικο του Moulen rouge..
Οποτε μην το καθυστερεις, φτιαξε κατι που να θυμιζει τον πραγματικο βιοτοπο του ψαριου και να δεις οτι θα αρεσει και στους 2 σας πολυ περισσοτερο.
Η προταση μου ειναι κλασσικη στους betta owners...ψιλοκκοκο χαλαζιακο χαλικι, ενα ενυδρειακο ξυλο (mopani), μερικα ευκολα φυτα και λιγο κερατοφυλλο να επιπλεει.
Τα πλαστικα φυτα κατα την γνωμη μου ειναι και λιγο επικινδυνα για τα μακρια πτερυγια του μονομαχου μιας και οπως ειναι σκληρα και ακαμπτα πολλες φορες σχιζουν ή τραυματιζουν την ουρα του οταν το ψαρι χωθει αναμεσα τους και κανει αποτομη κινηση.
διάλεξα τα συγκεκριμμένα πλαστικα φυτά επειδί δεν είναι εχμηρά. θα επιδιώξω να του προσφέρο ένα πιο φυσικό περιβάλλον όμως. απλά παρασήρθηκα από τα χρώματα του και είπα να κάνω το περιβάλλον ασορτι

αυτό το κερατόφυλλο που λέτε τι ακριβώς είναι?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01400 seconds with 11 queries