Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 04-10-09, 17:54
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

[quote=tass;378862]Το διάβασμα συνεχίζεται και οι ερωτήσεις σιγά σιγά πληθαίνουνε .

Βαζω για αρχη φωτό του ενυδρείου το πως είναι σήμερα .

  • Το καράβι λεω οτι πρέπει να φύγει, είναι πολύ μικρό το ενυδρείο και κόβει χώρο. 40lt Σαφως και πρεπει να φυγει,μπορει να αντικατασταθει με μια ομορφη ριζα,οπου θα μπορουσες επανω της να δεσεις ανουμπιες και μικροσοριουμ και φτερες.
  • Θα πρέπει να μπεί και άλλο χαλικάκι για να μπούνε φυσικά φυτά Αν θες να βαλεις ζωντανα φυτα θα πρεπει να παρεις ενα πιο λεπτοκοκο χαλικακι και να ζητησεις να μην ειναι ασβεστολιθικο.
  • Θα πρέπει να κάνω μετρήσεις για να δω την αμωνια Οπως και δηποτε...Και τις αλλες μετρησεις που αναφερουμε παραπανω.
  • Θα πρέπει να βαλω αγγελία για βα βρώ μπόλι . Σωστα,πιστευω θα βρεις ευκολα διοτι Αθηνα εισαι και πολλα μελη μενουν κοντα σου.
To φίλτρο έχει μέσα μόνο σφουγγαράκι θα έχω πρόβλημα ?
Απο οσο μπορω να διακρινω το φιλτρακι σου εχει πολυ μικρο χωρο για σφουγγαρι οποτε αν μπορεις παρε ενα αλλο φιλτρακι με σχεδον το διπλασιο χωρο φιλτρανσης απο οσο εχει το δικο σου και η αντλια του να γυριζει γυρω στα 180-200 λιτρα την ωρα.Πιστευω ετσι θα εισαι μια χαρα.
Κάπως έτσι τα έχω στο μυαλό μου .

Σωστά αυτά που σκέφτομαι ? Μια χαρα...βουρ στον πατσα!

Συνημμένο Αρχείο 25048 Συνημμένο Αρχείο 25049[/quote
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01501 seconds with 11 queries