Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 27-09-09, 11:33
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

...εγω εχω να σου πω για 2 προσωπικες εμπειριες μου με το συγκεκριμενο φιλτρο που μου ετυχαν σε καθιερωμενες συντηρησεις.
Την πρωτη φορα, στην προσπαθεια μου να βγαλω τους σωληνες εισαγωγης-εξαγωγης απο το εξαρτημα(αντάπτωρα) που κουμπωνει μαζι με τους σωληνες στην κεφαλη του φιλτρου,ραγισα χωρις να το καταλαβω τον ενα απο τους δυο "λαιμους" -του εξαρτηματος αυτου- που σφηνωνει η εξαγωγη.Αποτελεσμα να ψαχνω μια μερα χωρις να μπορω να βρω απο που εχανε...το βρηκα στο τελος εντελως τυχαια αφου ηταν ραγισμα και δεν φαινοταν καθολου επειδη τα δυο μερη του ραγισματος επανερχονταν στη θεση τους και δε φαινοταν τιποτα...
Τη δευτερη φορα που τα "καταφερα" ηταν οταν παλι σε "πασπατεμα" μου δεν εβαλα καλα το κοκκινο λαστιχακι που εχει η τρομπα της αναροφησης με αποτελεσμα το τελευταιο να "μασηθει" και ετσι η τρομπα δεν επανερχοταν ακριβως στη θεση της οποτε και εχανε στο σημειο που το νερο φευγει απο το impeller και παει προς τον ανταπτωρα...
Αν το εχεις ανοιξει τοτε ισως μπορεσεις να καταλαβεις για τι μιλαω.....

υ.γ....το θεμα της διαρροης ομως ειναι κατι που θα με προβληματιζε,γιατι τα φιλτρα και πιο συγκεκριμενα τα πηνια ειναι "στεγανα".
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01439 seconds with 11 queries