Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 03-09-09, 19:22
Νικατς Ο χρήστης Νικατς δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-08-2009
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακριβως το αντιθετο!! (πλακα κανεις?)Δεν κάνω πλάκα.Αν ήξερα ΔΕΝ θα ρώταγα!
Καθαρησε τον υαλοβαμβακα η αλλαξε τον ...Υαλοβάμβακας είναι το μαύρο σφουγγαράκι;
Εχει μειωθει η ροη του φιλτρου σου να το καθαρισεις??Δεν είμαι σε θέση να το καταλάβω αυτό. Το ίδιο μου φαινεται. Αλλά σκέφτηκα πως, σαν φίλτρο που είναι, θα θέλει καθαρισμα.
Ανθρακα εχει το φιλτρο σου? Γιατι? Μπορεί και να μην έχει ανθρακα. Εχει πάντως μεσα σ ενα καλαθάκι (3Χ3Χ3) κάτι μαυρες πέρλες.
ΜΗ τα καθαρισεις με νερο βρυσης ... θα καταστρεψεις την "βιολογια" του φιλτρου σου!!
βιολογία να υποθέσω ειναι εκείνη η καφέ γλίτσα;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακριβώς ότι λέει ο georgarask ! Αν έχει μειωθεί η ροή του φίλτρου σου τότε να το καθαρίσεις και με νερό του ενυδρείου. Απλά μου φάνηκε περίεργο/άσκοπο το να καθαρίσω τις "βρωμιές' μέσα στο ίδιο το ενυδρείοΑρα δεν ισχύει το "κάθε τόσο πλένε το".Αυτο που λες γλίτσα είναι η βιολογία του οπότε δεν πρέπει να φύγει τελείως αρκεί ενα-δυο στιψιματάκια και είναι οκ! Τον άνθρακα καλύτερα να τον βγάλεις απο μέσα αν δεν έχεις κάνει κάποια θεραπεία στο ενυδρείο σου το....καλαθάκι το αφαιρώ, το πλένω σχολαστικά και φυλάω κάπου μην και χρειαστεί;... Και καλό είναι να αντικαταστείς κάθε φορά τον υαλοβάμβακα !
Ευχαριστώ σας, πολύ!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νικατς : 03-09-09 στις 19:22 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01639 seconds with 10 queries