Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 28-08-09, 08:56
Το avatar του χρήστη vasilakis
vasilakis Ο χρήστης vasilakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-07-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.237
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dream Waters Εμφάνιση μηνυμάτων
Ισα ισα ρε φιλαρακι μου ,οταν πας σε DIY δε δινεις 1200 ευρω για φωτιστικο αλλα με 500 κανεις ενα καλυτερο απο ετοιμο...και με 300 κανεις κατι πολυ ωραιο
Ακομη δεν περνεις 15 ριακτορες πχ αλλα τα πετας ολα μεσα σε ενα sump και τελος που λεμε... για τους ριακτορες και τον εξοπλισμο του θαλασσινου μπορεις να φτιαξεις ευκολα kalk reactor , για calcium δεν αξιζει και για skimmer ουτε λογος. Οποτε απο εδω δεν κερδιζεις.
Η τιμη που ειπα βαση της δικιας μου εμπειριας αφορα εξολπισμο καινουριο στο κουτι του!
Σιγουρα εχεις και συ μεγαλη εμπειρια σε κατασκευες και αλατια αλλα μου εκανε εντυπωση αυτο που μας ανεφερες
Εκει που ξοδευεις περισσοτερα απο το να πας σε μια ετοιμη λυση ειναι στην κατασκευη του ενυδρειου ... απλα γιατι οι γνωστες του αντικειμενου θελουν λεπτομεριες και μπλιμπλικια που δεν μπορουν να τα βρουν στα ετοιμα (πχ σαμπ με κολπα, durso με επιστροφες περιεργες , refugium , κατασκευη βασης με επενδυση απο ξυλο κ.α.) .

Του φιλου μας απο τον Ευοσμο που το κολλησαμε μαζι ξερεις πανω κατω ποσο του στοιχισε μονο ενυδρειο χωρις φωτα και εξοπλισμους?
3 φορες περισσοτερο απο το να πηγαινε σε ενα rio 400 με τη βαση του (ισως λεω και λιγα).

Νικο ξερεις οτι ειμαι μονο του diy οχι απλα υπερ και θεωρω οτι στο θαλασσινο το diy ειναι η μοναδικη λυση για να παρουσιασεις κατι top !
__________________
Bill the Mastoras

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02117 seconds with 10 queries