Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 27-08-09, 10:26
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

τι να πω Αλεξανδρε...τα ζωα εχουν αποδειξει παμπολες φορες οτι φερονται πιο "ανθρωπινα" απο πολλους ανθρωπους!

δικαιωματικα βεβαια υπαρχει νομος που επιτρεπει μεχρι 2 κατοικιδια ανα διαμερισμα...(δεδομενου βεβαια το σεβασμο σε ωρες κοινης ησυχιας κ.τ.λ.) http://www.vets.gr/article.php?article_id=81 αλλα ξερω πως ο λογος σου ειναι συμβολαιο...

εδω θα θελα να πω 2 κουβεντες που κι εγω εχω αναγκη...
μεγαλωνοντας μια ζωη στα ενοικια και ακομη που ειμαι...εχω δεχθει πολλες φορες πιεσεις για το ιδιο θεμα....ειδικα μικρος που ειχαμε και σκυλο..
και θελω να πω..χωρις να αναφερομαι στους δικους σου νοικοκυρηδες γιατι δε τους ξερω..αλλα για καποιους δικους μου...
ΠΟΙΟΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ?? Νοικιαζετε ενα σπιτι και πιασατε τον παπα....(ας μη συνεχισω τη φραση)...η υποχρεωση που εχουμε ειναι να παραδωσουμε το σπιτι οπως το πηραμε..οσο ζουμε εκει μεσα το αν θα εχει σκυλια, κουνελια, πιθηκους η βατραχους ειναι δικο μας θεμα. το αν θα μυριζει σκυλο η γατα και αν εχουν τα μαξιλαρια μας τριχες ειναι δικο μας θεμα....

καποτε η νοικοκυρα μου με ειχε κανει 3 παρα 2 οταν ημουν 12 ετων γιατι ειχα αγορασει χαμστερ και καποιος της ειπε οτι θα μυριζει ποντικια το σπιτι και τετοιες ηλιθιοτητες..
θελω να ενημερωσω οσους ειναι στα ενοικια οτι μπορουν να πιεζουν στο θεμα αυτο. γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μου με τοσα σπιτια που εχω αλλαξει. (εχω παει σε σπιτια που ηταν σαν να επεσε ατομικη βομβα απο βρωμια του προηγουμενου μισθωτη και καμια ρητρα δεν υπηρξε....αλλα για τα ζωακια ειχανε βαλει ορο...)

οταν σε πληρωνω και οσο σε πληρωνω εκεινη την περιοδο το σπιτι ειναι σπιτικο ΜΟΥ! και οφειλετε να το καταλαβετε..οταν φυγω τοτε εχετε το δικαιωμα να κανετε οτι θελετε...αν εχετε λογο στο αν θα εχω ζωακια-φιλους...μετα θα εχετε λογο και στο αν θα φερω την κοπελα μου σπιτι..και θα μας ορισετε και τις ημερομηνιες που θα ερχομαστε σε επαφη?? μερικοι σου επιβαλουν να μην εχεις και πολλους φιλοξενουμενους..το θετουν σαν ορο...ακουσον ακουσον!!!

κι οσοι εκμισθωνετε σπιτια και μπορει να διαβασετε αυτες τις γραμμες...για προσεξτε τι ορους βαζετε...σπιτονοικοκυρηδες ειστε..οχι θεοι να οριζετε τις ζωες των αλλων. οποιος γεννηθηκε δηλαδη χωρις σπιτι δικο του θα ζει παντα με λιγοτερα δικαιωματα απο τους αλλους???

υ.γ. συγνωμη αλεξανδρε για την παρενθεση..συμμεριζομαι τη στενοχωρια σου σου....ισως καποιος εχει το ιδιο προβλημα στο μελλον και θα πρεπει να ξερει τα δικαιωματα του.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 27-08-09 στις 11:18
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01818 seconds with 11 queries