Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #51  
Παλιά 20-08-09, 00:33
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Θεωρώ ότι όλο και πάντα θα υπάρχει κάποιος ποιο απαιτητικός-αυστηρός χομπιστας από έναν άλλων.
Αν γυρίσω και πω εγώ ότι βιοτιοπικό μπορεί να είναι μονό μια εσωτερική λίμνη μερικών χιλιάδων λίτρων!!!.
Και όλα τα ενυδρειακια είναι απλά κουβάδες με μερικές πέτρες!!!!
Νομίζω ότι θα το σεβαστούν κάποιοι.. Και κάποιοι θα πουν ένταξη ρε φίλε έχουμε λίγα λίτρα αλλά προσπαθούμε για το καλύτερο όσο γίνετε.
Ο καθένας έχει αλλά κριτήρια του βιοτόπου στο μυαλό του.

Νομίζω ότι όσοι κάνουν βιοτοπικό προσπαθούν για το καλύτερο, και δεν επαναπαύονται.


Αν κάποιος βαριετέ να αναζητήσει βιντεακια από τους βιοτόπους και αρκείτε να αντιγραφή ένα στήσιμο ενυδρείου από κάποιων άλλων , μετά ένας άλλος θα αντιγράψει το αντίγραφο και πάει λέγοντας. Εν τω μεταξύ για χιλίους λογούς, ο κάθε ένας θα έχει βάλει την δικιά του πινελιά. Οπότε μετά από μερικές αντιγραφές το αποτέλεσμα θα είναι πολύ διαφοροποιημένο από το αρχικό.

Το φόρουμ είναι εργαλείο αλλά δεν είναι και μαγικό κουτί.

Συμβουλή μου είναι.
1 μπαίνεις σε ένα φόρουμ ρωτάς ψάχνεις αποφασίζεις τι ψαριά θες να πάρεις.
2 ψάχνεις είτε για βίντεο είτε για εικόνες να δεις πως είναι τα ψαριά στη λίμνη που ζουν στην φύση.
3 ξανά γυρνάς στο φόρουμ και ρωτάς ότι απορίες σου έχουν δημιουργηθεί από τα βίντεο που ειδές.

Το (2) δε το κάνει σχεδόν κανείς.
Και ο λόγος είναι ότι ………είμαστε άνθρωποι (παπαγάλοι) που ότι βλέπουμε αντιγραφούμε αδιαφορώντας αν είναι σωστό.

Τόπε τοπε ο παπαγάλος.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01521 seconds with 10 queries