Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 19-08-09, 20:15
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ελενη Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον υπαρχει ενα 300lt ενυδρειο που μεσα εχει..4 buenos ,13 γατοψαρακια,2 clown bottia,5 carninal tetra .1ροδοστομο.

συντομα θα γινει αγορα νεου 60lt ,για εναν betta και γαριδουλες. σκεφτομαι να μεταφερω τους καρδιναλιους και τον ροδοστομο μπορει να παρω αλλους 4-5 να μην ειναι μονος του,στο 60lt, λεω να μεταφερω και 5 γατοψαρα,
καρδιναλιοι ροδοστομοι και αλλα τετοια μικρα σμηνοψαρα παρα το μεγεθος θελουν μεγαλο ενυδρειο...ειναι δεινοι κολυμβητες και πρεπει να βρισκονται σε μεγαλους αριθμους...

το 300Lt το θελω για σκαλαρια σκεφτομαι για 5 σκαλαρια ,5 sae ,2 apistogramma cacatuoides 1 apple snail ,και αυταα που εχει ηδη μεσα δηλ 4 buenos 6 γατοψαρακια 2 clown bottia!! τι λετε με τα λιτρα θα ειμαι ενταξει??? με περνει για 6 σκαλαρια?? τα κλοουν θελουν κοπαδι και ειναι μεγαλοσωμα ψαρια...θα ελεγα να βαλεις 5 σκαλαρια ...ενα κοπαδι καρδιναλιους η ροδοστομους και τα κορυ...ειναι ηδη αρκετα για τα λιτρα σου και κρατας και εναν εν μερει βιοτοπικο χαρακτηρα...

θελω να μου προτεινετε και αλλα ψαρακια εγω μονο αυτα μπορεσα να σκεφτω.

με το 60lt θα εχω προβλημα???
μπορεις να βαλεις και ενα ζευγαρι ancistrus...με το 60 λιτρο ναι θα εχεις αν μεταφερεις τα σμηνοψαρα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01348 seconds with 11 queries