Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 06-07-09, 09:28
Το avatar του χρήστη imichal
imichal Ο χρήστης imichal δεν είναι συνδεδεμένος
Τanganyika Support
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3.201
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην imichal Send a message via Skype™ to imichal
Προεπιλογή

Κατω από το έπιπλο θα εχω χώρο για να μπει "δοχειο" όπου θα συγκεντρωνεται το νερο ΑΟ. Θα είναι γυρω στα 200λ. Παροχή δεν έχω διπλα (δεν θα μπορουσα να φανταστω στο σαλονι μου μια βρυση (!) αλλα επειδη το σπιτι ειναι ισογειο ανοιγω το διπλα παραθυρο και βάζω νερο απο την εξω βρυση. Τα πραγματα απλοποιουνται παρα πολύ όταν μενεις σε ισογειο.... (Σαν φανατικος μαλαουας θα το εκτιμησω πολύ αυτό αφου δεν θα χρειαζεται να κουβαλαω πέτρες στον 2ο οροφο που μενω τωρα....)
Κώστα συμφωνω ότι με το sump εχει αρκετά πλεονεκτήματα όμως δεν θέλω να βρεθω προ εκπληξεων με καμια διαροή ...(Εμενα μου "τρεχουν" κιολας αυτα....). Οπότε θα αναγκαστω να παω σε εσωτερικα τα οποία μπορω να κρυψω πισω από μεγάλους κορμους..... Δεν νομιζω να φαινονται ιδιαίτερα..... Σε ενα τέτοιο ενυδρειο θα χανονται.
Σκοπεύω να το τιγκαρω σε ξύλα.....Και το νερο θα είναι πολύ καφε....Μεσα θα μπουν σκαλαρια & κορυ& ανσιστρους.......Και φυσικα ασπρη αμμος....
Αν μπουν τα φίλτρα ετσι οπως το εχω σχεδιασει θα έχω 2Χ1500λιτ από τα 2 εσωτερικα + 2Χ1000 απο τα 2 εξωτερικα. Νομιζω οτι θα ειμαι οκ....
__________________
http://imichalfishphotos.blogspot.com/
Ηλίας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01430 seconds with 11 queries