Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 09-06-09, 18:42
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από goazila Εμφάνιση μηνυμάτων
Το λάθος ξεκινάει απο το μαγαζί τελικα γιατί μου ειπε ότι σε αφτά τα λίτρα μπορώ να βάλω μεχρι 6-7 ψάρια όπος και έκανα. ασε τα μαγαζια να λενε...να πουλησουν θελουν...εσυ θα μαθαινεις πρωτα τις απαιτησεις των ειδων πριν τα αγορασεις...Τα τροπικα μου είπε απλά ότι τωρα που είναι καλοκέρι μπορώ να τα βάλω και ρώτησα για το αγκελόψαρο και τα νέον και μου ειπε ότι όσο ειναι μικρό δε σε απασχολει και πως δε θα τα ενοχλει και πως αν μεγαλώσει να του το πάω πίσω η να το δοσω σε καποιον αλλο.φυσικα χαζομαρες σου ειπε...δε θα μεγαλωσει...θα υποφερει και μαλλον θα πεθανει προτου αντιληφθεις το προβλημα και το δωσεις...
Γενικός ψαχνω αυτον τον κερό απλα δεν έχω βρει αυτο που ρότισα καπου να γράφει τα λίτρα του κάθε ψαριου (min)στο www.tsamisaquarium.gr θα βρεις πολλα προφιλ ψαριων...αν και δε σε ενδιαφερουν για 30 λιτρα...μπορεις να μαθεις για αργοτερα που ισως αποκτησεις μεγαλυτερο ενυδρειο..
Οπος και το τι θα μπορούσα να βάλω...
Το έχω διαβάσει και είδα ότι εχω κάνει λάθει
Αλλα και έχω και απορριες και σε κάποια πράματα... αν σινεχίσω το διαβασμα θα βγάλω άκρι πιστέβωφυσικα και θα βγαλεις...υπομονη και διαβασμα...
Σήμερα πήρα τα τεστ αλλα θέλει κιαλο διάβαμα για να μπορέσω να κατανοο τα αποτελέσματα και να μπορω να πράξω αναλογα
Ο μονομάχος δε ξέρω γιατι αλλα δε μαρεσει μάλον λογο τις επιθετικοτητας του στα αλλα και ότι όταν τον βλέπω ειναι παντα ακίνητος ... Οστόσο έχω αρχισει να το σκέφτομαι μεπαίρνει να βάλω ζευγάρι μονομάχους?(αρσενικο και θυλικο ενοήται)οχι δε μπαινουν μαζι τα 2 φυλα σε μικρο ενυδρειο...θα αλληλοσκοτωθουν...
Για τα σαλιγκάρια αποσα διαβάζω εδώ είναι πολύ παράξενα και γενανε πολύ και αποσα διαβασα τα φοβίθυκα αν και μου αρεσαν οπος τα είδα.τι ακριβως φοβηθηκες?? αν γεννησουν μπορεις να τα χαριζεις...
Για γαρίδες δεν ξέρω τίποτα μπορεις να μαθεις και γιαυτες στην κατηγορια "ασπονδυλα γλυκου νερου"..εχουν γραφει υπεροχα υπομνηματα..
Αληθινά φυτά θα ήθελα ναι ... αλλα και αυτα για τα λίγα που ξέρω πάλι δυσκολα μου φάνικαν και νόμισα πως ειναι και μικρό το ενυδρίο μου.υπαρχουν πολυ ευκολα φυτα...ανουμπιες, μοςς, φτερες ειναι καποια απο αυτα...δες κι εδω http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=4537
Δεν έχω καν θερμοστάτη μου είπε απο σεπτέμβρι ότι θα το χριαστώ
Ενας γνοστός μου αλλα οχι και έμπιρος που είχε πρίν απο εμένα ενυδρίο έριχνε παγάκια το καλοκαιρι στο νερο για να ρίχνει τη θερμοκρασία. Πιστέβω πως ειναι λάθος και ούτε καν να το δοκιμάσω ε?οχι να μη το δοκιμασεις..θα εχεις εντονες διακυμανσεις πραγμα που θα ειναι καταστροφικο...
Εχεις δίκιο με τα χαλίκια, και το σκέφτικα και αυτο μετα απο κάποια θέματα που διάβασα
τι σκέφτομαι τώρα
Να καθαρίσει το ενυδρίο της θειας μου και να τα μιράσω προς το παρον.
Α για το φίλτρο και τις φισαλίδες ξέρεις αν επιρεάζει σε κάτι ? γράφω πάνω.
η εξοδος του φιλτρου να αναταρασσει την επιφανεια για να οξυγονωνεται το νερο...οι φυσαλιδες δεν ενοχλουν...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01976 seconds with 11 queries