Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 08-06-09, 22:29
Το avatar του χρήστη kyriakos giorgas
kyriakos giorgas Ο χρήστης kyriakos giorgas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Περιοχή: Αθηνα.
Μηνύματα: 98
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnm62 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενα γεια σε ολους . Βρεθηκα με ενα ΡΙΟ 180 λογο μετακομισης στο εξωτερικο ενος φιλου που το ειχε τους τελευταιους 6 μηνες .Αφου με τα πολλα το μετεφερα στο σπιτι μου το εχω σε λειτουργια 10 μερες .Ειναι μαμισιο ( αντλια , θερμοστατης , φως ) εχει υποστρωμα για φυτα ( τα οποια δεν βγηκαν ποτε , λογο ψαριων ) απο πανω χαλικακι 1,5 - 2 mm λευκο γκρι και λιγα χρωματιστα ( μπλιαχ ) , καμια 10 βοτσαλα , κομια 10 κοχιλια , 1 μεγαλη πετρα με τρυπες , 1 σπασμενο κανατι , ενα αρχαιο ναο . Αφου διαβασα αρκετα στις 10 ημερες αλαξα 50 λιτρα νερο βαζωντας του Biotopol και Denitrol στις αναλογιες που γραφουν επανω ( συμβουλη απο petboy ) . Το προβλημα μου ειναι 1)το ταισμα των ψαριων ( τωρα τους ριχνω 2 φορες την ημερα απο 2 click Novo Bits ) 2) χρονος λειτουργιας φωτισμου και ποτε ( πρωι , μεσημερι η βραδυ ) 3) συνθηκες ενυδριου ( τι πρεπει να μετραω , καθε ποτε και με τι ) .
Το ενυδρειο εχει μεσα απο ψαρια . 2 paku , 1 πλατυστομο , 4 χελακια και ενα κοκκινο ψαρι επιθετικο αγνωστου ονοματος ( τι ειναι ας μου πει καποιος ) Ανεβαζω φωτογραφιες ( ελπιζω σωστα ) .
Κατ'αρχην καλος ηρθες...!Η Αποψημου ειναι οτι τα λιτρα του ενυδρειου που εχης,δεν προτινονται για τα ψαρια που αναφερης.Τα ψαριασου ειναι πολλα και μονον τα Πακου που αναφερης γινονται..τεραστια...φαντασου να μεγαλωσουν ολα τι εχη να γινη στο ενυδρειο σου...Τα μελη εδω που γνωριζουν περισσοτερα απο εμενα θα σου προτηνουν λυσεις..
Η Συμβουλη μου:Οσο μεγαλυτερο ενυδρειο εχετε τοσο το καλυτερο για το ψαρι σας!
__________________
(Κανενα πλασμα στην Γη δεν ειναι ανωτερο απο αλλο!)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,03281 seconds with 10 queries