Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 08-06-09, 11:21
johnm62 Ο χρήστης johnm62 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-05-2009
Περιοχή: Μαρουσι
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή Μια βοηθεια παιδια

Ενα γεια σε ολους . Βρεθηκα με ενα ΡΙΟ 180 λογο μετακομισης στο εξωτερικο ενος φιλου που το ειχε τους τελευταιους 6 μηνες .Αφου με τα πολλα το μετεφερα στο σπιτι μου το εχω σε λειτουργια 10 μερες .Ειναι μαμισιο ( αντλια , θερμοστατης , φως ) εχει υποστρωμα για φυτα ( τα οποια δεν βγηκαν ποτε , λογο ψαριων ) απο πανω χαλικακι 1,5 - 2 mm λευκο γκρι και λιγα χρωματιστα ( μπλιαχ ) , καμια 10 βοτσαλα , κομια 10 κοχιλια , 1 μεγαλη πετρα με τρυπες , 1 σπασμενο κανατι , ενα αρχαιο ναο . Αφου διαβασα αρκετα στις 10 ημερες αλαξα 50 λιτρα νερο βαζωντας του Biotopol και Denitrol στις αναλογιες που γραφουν επανω ( συμβουλη απο petboy ) . Το προβλημα μου ειναι 1)το ταισμα των ψαριων ( τωρα τους ριχνω 2 φορες την ημερα απο 2 click Novo Bits ) 2) χρονος λειτουργιας φωτισμου και ποτε ( πρωι , μεσημερι η βραδυ ) 3) συνθηκες ενυδριου ( τι πρεπει να μετραω , καθε ποτε και με τι ) .
Το ενυδρειο εχει μεσα απο ψαρια . 2 paku , 1 πλατυστομο , 4 χελακια και ενα κοκκινο ψαρι επιθετικο αγνωστου ονοματος ( τι ειναι ας μου πει καποιος ) Ανεβαζω φωτογραφιες ( ελπιζω σωστα ) .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01360 seconds with 10 queries