Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 07-06-09, 15:21
Το avatar του χρήστη ελενη
ελενη Ο χρήστης ελενη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-09-2006
Περιοχή: Β.ΕΥΒΟΙΑ
Μηνύματα: 225
Προεπιλογή

παιδια ευχαριστω για το ενδιαφερον! Αλλα το ψαρακι δυστηχως απεβιωσε! Για τα λιτρα που εχω δεν χωρουσαν αλλοι δισκοι θελουν τουλαχιστον 50lt o καθενας.υπολογιστε οτι θελουν νερο κ τα αλλα ψαρακια που ζουν εκει μεσα. νερο βαζω 2/3 Α/ο και 1/3 βρυσης, το ph δεν θελω να το ριξω αλλο γιατι δεν υπαρχει λογος. πριν απο 1 μηνα αλλαξα τα μισα σφουγγαρια στο εξωτερικο φιλτρο. με τα φυτα δεν ασχολουμε σχεδον καθολου απλα χτες ειπα να κανω μια τελευταια προσπαθεια πριν παει για ξεριζωμα....!
οσο για την τροφη κραταω τις επιφυλαξεις μου. αλλα δεν πιστευω οτι πηγε απο πελλετες

τωρα καποιες τελευταιες λεπτομερειες ,με εναν μακροσκοπικο ελεγχο παρατηρησα οτι τα βραγχια ηταν ροζ απαλο (αναιμια) .τι μπορει να το προκαλεσε???
κατα τα αλλα το ψαρακι μονο σημερα δεν ειχε φαει. κ δεν ειχε αιμοραγιες.

θα παρακολουθησω στενα τις μετρησεις μου αυτη την εβδομαδα να δω αν μπορει αυτη η αλλαγη στο φιλτρο να διαταραξε τη βιολογια των βακτηριδιων... .
-------------------------
To φιλτρο που εχω ειναι το 2217 eheim. οσο για την διακοσμηση τιγκα στις ριζες το εχω . δεν τα στρεσαρει το περιβαλλον τα εχω αρκετα γιανα το καταλαβαινω αυτο. αυτο το ψαρακι ηταν παντα πιο ανχωμενο απο τα υπολοιπα . και ετρωγε κ τις περισοτερες απο το ζευγαρι που εχω. (δεν το αγορασα ζευγαρι απλα προεκυψε).οσο για οξυγονο εχω το φιλτρο κ αναταρασει την επιφανεια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ελενη : 07-06-09 στις 15:21 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01402 seconds with 11 queries