Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #137  
Παλιά 20-05-09, 17:06
Το avatar του χρήστη kostasagk
kostasagk Ο χρήστης kostasagk δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-05-2009
Περιοχή: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Μηνύματα: 102
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sifnos Εμφάνιση μηνυμάτων
μα εκει θελω να καταληξω.εγω εχω σχεδιασει κατι με εναλλακτη τιτανιου.το χαλκο δεν τον θελουμε στο ενυδρειο μας το ναντεμι ειναι ψαθυρο και δεν ειναι καλος εναλλακτης.το 10 χρονια ειναι τελειως αυθερετο.αν ειχαμε γλυκο νερο οκ δεν εχουμε προβλημα.στο θαλασσινο ομως?και μιλωντας για ψυκτη νερου θα κανουμε δουλεια μα τις απαιτησεις σε ποιοτητα που εχουμε στο θαλασσινο?με τη συζητηση θα βγαλουμε χρησιμα συπμερασματα να δουμε τελικα τι ειναι καλυτερο να επιλεξουμε αλλα μιλοντας συγκεκρημενα και χειροπιαστα

και συνεχιζω σαν μηχανημα δεν ιδιαιτερα ακριβο πιθανον 100-150 ευρω αφου εισαι κοντα στον πειραια περνα καμια μερα απο το μαγαζι Κοντες εχει ολο ψυκτικα το διαφορετικο που χρειαζεται το θαλασσινο ειναι το κανιστρο που εχει την σερπατινα και ο καδοσ να ειναι απο καλο μεταλλο,ακομα και ανοξειδωτο ειναι μια χαρα.εμεισ το χρησημοποιουμε περιπου 3μηνες αντε 4 το χρονο,εχω βαλει και θερμοστατη ξεκινα στουσ 30 σταματα στους 29 και μαζι με αντλια κυκλοφορητη οποτε πιστευω οτι να πας σε τιτανιο ειναι περιτο εξοδο. η ερωτηση ειναι επειδη δεν εχω ασχοληθη με θαλασσινο τι πειραζει να ειναι απο χαλκο? αν αποφασησης να το φτιαξης θα σου πω ενα μαγαζι που ασχολειται με τετοια ειναι κοντα στην Ανασταση.
__________________
Φιλιαν αγαπα

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01490 seconds with 10 queries