Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #136  
Παλιά 20-05-09, 16:18
Το avatar του χρήστη sifnos
sifnos Ο χρήστης sifnos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-11-2008
Περιοχή: Νεάπολη(Νίκαια)
Μηνύματα: 1.223
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasagk Εμφάνιση μηνυμάτων
αγαπητε φιλε μεταλλο μπορεις να χρησημοποισης απο μαντεμι μεχρι τιτανιο το ενα καταστρεφεται ευκολα το αλλο ποτε,(σου εφερα σαν παραδειγμα τισ μηχανες θαλασσης για να σου πω οτι δεν χρησιμοποιουμε εξηζητημενα μεταλλα)ας πουμε οτι βαζουμε χαλκοσωληνα σαν αυτη που εχεις σπιτι σου και πινεις νερο, ισως αν λειτουργει συνεχεια 10 χρονια να τρυπηση, αυτο που συζηταω δεν εχει καμμια σχεση με αυτα που πουλανε τα καταστηματα.το δικο μου δουλευει ελαχιστα το σπιτι φτανει το καλοκαιρι και τους 36-37 και σπανια χρησημοποιω air condition
αυτο ειναι ιδιοκατασκευη και ολα τα εξαρτηματα ειναι αγορασμενα απο το εμποριο
μα εκει θελω να καταληξω.εγω εχω σχεδιασει κατι με εναλλακτη τιτανιου.το χαλκο δεν τον θελουμε στο ενυδρειο μας το ναντεμι ειναι ψαθυρο και δεν ειναι καλος εναλλακτης.το 10 χρονια ειναι τελειως αυθερετο.αν ειχαμε γλυκο νερο οκ δεν εχουμε προβλημα.στο θαλασσινο ομως?και μιλωντας για ψυκτη νερου θα κανουμε δουλεια μα τις απαιτησεις σε ποιοτητα που εχουμε στο θαλασσινο?με τη συζητηση θα βγαλουμε χρησιμα συπμερασματα να δουμε τελικα τι ειναι καλυτερο να επιλεξουμε αλλα μιλοντας συγκεκρημενα και χειροπιαστα
__________________
Βασίλης


Ομορφιες απο τη Σιφνο
η συζήτηση συνεχίζεται και αφού κλείσει ο υπολογιστής, είμαστεεδώ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,07780 seconds with 10 queries