Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 18-05-09, 18:28
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanos12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενωση δεν εχω κανει ..ηταν μονοκοματο..επισης κατο απο το ναυλον εχει μονο χωμα...μονο σε ενα μερος εχει λιγο μπετον...

Γιατι να αποφευγουμε το λαινερ ανω των 1.50μ? λογω πιεσης?...παντως του φιλου μου ειναι 5 μετρα βαθος και εχει 0,75μμ παχος(λαινερ) και του εδωσε η εταιρεια εγγυηση 15 με 20 χρονια..
Το 0,30μμ είναι πολύ επίφοβο Θάνο σαν υλικό λόγο πάχους. Για λίμνες από λάινερ άνω των 1.50μέτρων θα έπρεπε να ακολουθούσες και ανάλογη υποδομή, όπως χοντρό φύλλο οικοδομικού υαλοβάμβακα από κάτω.

Υπό κανονικές συνθήκες όλα τα λάινερς έχουν προδιαγραφές, εγγύηση, πιέσεις που μπορούν να δεκτούν κ.λ.π. Έχεις αυτές τις ενδείξεις από τον προμηθευτή σου?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψάξου με το λαινερ πάντως.

Σήμερα έκανα ερευνά αγοράς στην Θεσσαλονίκη ψάχνοντας για λαινερ.
Σε ένα μεγάλο φυτώριο ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ κοντά στο μεγάλο εμπορικό κέντρο της Θεσσαλονίκης ΚΟΣΜΟΣ βρήκα σε πάχος από 0,5 έως 2,0 cm.
Το λαινερ είναι ποιο σκληρό από την ελαστική μεμβράνη που προφανώς έχεις είναι κάτι σαν σαμπρέλα.

Καλό ξεμπέρδεμα με το στήσιμο και το ξανά στήσιμο της μικρής λιμνούλας σου

Στο φυτώριο μου το είπαν σαν φύλλα pvc έτσι το γνώριζαν αυτοί. Άλλοι το λένε λινεαρ και πάει λέγοντας

Y.Γ. Πανέμορφα ψαράκια μπράβο αρχηγέ .
Έχεις απόλυτο δίκαιο Βασίλη. Υπάρχουν λάινερς κατασκευασμένα από διαφορετικά υλικά. Υπάρχουν και ποιότητες, αλλά σίγουρα και μεγάλη διαφορά στην εγγύηση.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01550 seconds with 11 queries