Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 11-05-09, 15:48
Το avatar του χρήστη kyriakos giorgas
kyriakos giorgas Ο χρήστης kyriakos giorgas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Περιοχή: Αθηνα.
Μηνύματα: 98
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Yannis_K Εμφάνιση μηνυμάτων
Μέσα είναι ο ΦΠΑ. Το παράδειγμα είναι λίγο τραβηγμένο προς τη χειρότερη περίπτωση γιατί ο Κυριάκος δεν ξέρει τι θα στήσει. Το δικό μου malawi 1,20 Χ 0,40 Χ 0,50 έχει κατανάλωση περίπου 2 kWh την ημέρα δηλαδή περίπου 12 ευρώ το μήνα.
Ευτυχως ετσι οπως τα ακουω απο εσενα ομορφα μου φενονται.! Υπολογιζω...στο περιπου...1.50-1.70(φαρδος) αλλα θελω και υψος-βαθος 70..περιπου..Δηλαδι ψηλο και βαθη..κοντα στο τετραγωνο...αυτα βεβαια στην σκεψημου και στο..ματιμου.!Οταν φτιαχνουν τα ενυδρεια υπολογιζουν της διαφορες.."δυναμικες"που ασκει η πιεση του νερου..που δεν ειναι καθολου ευκαταφρονιτη..οσο υψος εχη τοσο πιο μεγαλη πιεση ασκη στα ακρα...τελος παντων μην ανοιξουμε τετεια κουβεντα τωρα!Το θεμα ειναι οτι το θελω "Ψηλο"αν δεν βρω κατι σε ετημο απο εταιρια..παω σε παραγγελια με ξυλινη βαση.!yannis ευχαριστω.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madfdg Εμφάνιση μηνυμάτων
Yannis_K μπορεί καλά να τα υπολογίζεις εσύ αλλά δεν υπολογίζεις την ΔΕΗ (εννοώ σαν οργανισμό)!Εγώ που είχα reef σε αυτά τα λίτρα πλήρωνα αυτά που είπα παραπάνω , τα watt του φωτισμού ήταν τα ίδια , μόνο που είχα 2 κυκλοφορητές επιπλέον και οι οποίοι δεν πιστευω πως δικαιολογούν τόσο μεγάλη διαφορά!Γιαυτό μίλησα στην αρχή για full φυτεμένο! Κυκλοφορεί και ένα xlsακι το οποίο υποτίθεται σου βγάζει πόσο καίς καθημερινά και πόσα θα πληρώνεις κάθε μήνα ...... δεν πιστευω πως ανταποκρίνεται καθόλου στην πραγματικότητα της ΔΕΗ
madfd ειχες 1.50μετρο ριφ;; τι σημενη φουλ φυτεμενω στη δεη..σε λεφτα;; μηλατε για φουλ φυτεμενω και εγω δεν μπορω να καταλαβω τι εννοητε με αυτο;;αν δεν ειναι φουλ...θανε λιγο...αλλαζη κατι στη δεη αυτο;;2 κυκλοφορητες εννοης το μηχανημα φυσαλιδες νερου;;
__________________
(Κανενα πλασμα στην Γη δεν ειναι ανωτερο απο αλλο!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kyriakos giorgas : 11-05-09 στις 15:48 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01570 seconds with 11 queries