Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 01-05-09, 08:31
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lampiris Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ και εγώ επίσης αλλά επειδή μεγαλύτερη λάμπα > περισσότερα χρήματα ανάφερα το θέμα της ροής.
Ο petshopas ήθελε να μου δώσει μία λάμπα με 350 ευρώ με περισσότερα watt
αλλά επειδή δεν μου περίσσευαν εκείνη την στιγμη συμβιβάστηκα με μία μικρότερη με 150 ευρώ όλα μαζί με την αντλία και τα λάστιχα κλπ αφού είχα πάει "διαβασμένος" επί του θέματος ότι η μικροτερη λάμπα θέλει χαμηλότερη ροή για να προλαβαίνει να κάνει δουλειά.

Όταν βέβαια πάω στο θέμα "εξοπλισμός της λίμνης" αυτή η λάμπα δεν θα προλαβαίνει να κάνει τίποτα και θα αναγκαστώ να βάλω το χέρι πιό βαθειά στην τσέπη...
350 Ευρώ? είναι υπερβολικά πολλά για τα δεδομένα του ενυδρείου. Βρίσκεις λάμπες με 150 εύρώ για λίμνες πέραν των 15000 λίτρων. Υπάρχει βλέπεις και το διαδίκτυο τώρα πια.

Όπως και να έχει, η διαφορά της κατανάλωσης του ρεύματος είναι αυτή που θα πληρώνεις περισσότερο...

Για να καταλάβεις. Πριν λίγους μήνες μου χάλασε ο μετασχηματιστής του φορτιστή του υπολογιστή μου. Στην αγορά της Κύπρου τον έβρισκα κάπου στα 60 ευρώ. Τελικά τον πήρα από το διαδίκτυο στα 8 δολάρια με επιπλέον 6 για τα έξοδα αποστολής.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01444 seconds with 10 queries