Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 29-04-09, 16:06
Το avatar του χρήστη Hary
Hary Ο χρήστης Hary δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Περιοχή: Κόρινθος (Βραχάτι)
Μηνύματα: 103
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Hary
Προεπιλογή

για μένα μέχρι στιγμης η πιο ολοκληρωμένη απάντηση gen
-------------------------
Σύμφωνα με τον όγκο νερού θελω να προσθέσω και ας με βαρέσετε όλοι μαζί!!!!

΄Κατ αρχήν θέλω να πιστεύω οτι τα ενυδρεία που είχαν σαν κατοικους μόνο δίσκους έχουν αρχίσει να λίγοστεύουν (έτσι τουλάχιστον θέλω να πιστεύω εγώ) βέβαια το θέμα αυτό θέλει περισσότερη ανάλυση μιας και δεν μπορούμε να κάνουμε δισκοενυδρείο τουρλουμπούκι!!) αλλα τώρα τελευταία έχω δει ενυδρεία που περιέχουν σκαλάρια και γεωφάγους που αναφέρθηκαν πιο πριν!! προσωπικά κρατάω δίσκους με biotodoma cubido στους 29 βαθμους με μεγάλη επιτυχία (κατα τη γνωμη μου πάντα)!!

Μετά για το θέμα του όγκου δεν ξέρω αν το ακούσατε στο σεμινάριο αλλά σε μια ερώτηση που του έγινε προς το τέλος όσο αφορά τα λιτρα είπε οτι μπορείς να χεις και 10 δισκους σε πχ 300λιτ μια άποψη που με άφησε με ανοικτό το στόμα μιας και ήμουν απο τους φανατικούς της άποψης των 50-60 λιτρων ανα δίσκο!! με τις αναλογες προυποθέσεις βέβαια πχ ισχυρή φίλτρανση (20% του συνολικού όγκου νερού κτλ). Δεν προτείνω κάτι απλά απο μόνο του σε βάζει σε σκέψη!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Hary : 29-04-09 στις 16:06 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01663 seconds with 10 queries