Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 29-04-09, 08:20
Lilith
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

καλημέρα +sorry για την καθυστέρηση. Ημουν κρεββατωμένη σε μαυρο χάλι. Αλλαγή νερού έκανα περίπου το μισό. Έριξα αντιχλώριο +τα λοιπά σχετικά. Μετρήσεις: KH 5, Cl 0, PH 7.5, NO3 περίπου 0, ΝΟ2 0, ΝΗ4 - ΝΗ3 0. (Απείρως καλύτερες από τα άλλα μου τα ενυδρεία με τα υγιή ψάρια που δεν ξέρω γιατί είναι υγιή μετά από αυτό)

Τα ψάρια φαίνονται καλύτερα, τρώνε +κολυμπάνε καλύτερα, χτυπιούνται λίγο οχι ομως στο χάλι που ήταν. Εξωτερικά εκτός από 1-2 άσπρα στιγματάκια που δεν είχα δει αν υπηρχαν μέχρι τώρα γιατί τα μισά ψαρια είναι άσπρα, δεν υπάρχουν αλλα χτες παρατήρησα οτι ο μικρός αρσενικός που μέχρι τώρα ήταν ο καλύτερος από όλους κάθεται κολλημένος στο θερμοστάτη εντελώς κάθετος με το κεφάλι κάτω +την ουρά πάνω. Όταν λέω κολλημένος εννοώ αυτοκόλλητος. Το θερμοστάτη τον έβαλα στους 28 C. Επίσης παρατήρησα ότι πάνω στο κεφάλι του υπάρχουν κάτι "μπιλάκια" (τριχωτά νομίζω αν παρατήρησα καλά) μικρά σαν το κεφάλι της καρφίτσας +το σαγόνι του είναι σαν να έχει ξεφλουδίσει σε ένα σημείο. Τρώει όμως κανονικά. Όταν ρίξω φαγητό φεύγει από το θερμοστάτη, πάει τρώει +ξανακολλάει μετά. Επίσης όταν σβήσω το φως πάλι ξεκολλάει για λίγο αλλά μετά τα ίδια. Τα μωράκια από καμιά 10αριά που ήταν, βρίσκω μόνο 4-5.
-------------------------
Ξέχασα να πω ότι test δε βρήκα της ΑΡΙ +πήρα όλη τη σειρά υγρά τεστ της sera. Τα φυτά επίσης δεν αναπτύσονται +τόσο. Εχουν μείνει λίγο στάσιμα παρόλο το λίπασμα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lilith : 29-04-09 στις 08:20 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01385 seconds with 11 queries