Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 28-04-09, 17:02
Nikos26 Ο χρήστης Nikos26 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2009
Περιοχή: Naxos
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Σιγουρα δεν ειναι δαγκωνιες, εχω δει το Κριμπενσις να τα κηνυγαει αλλα ποτε δεν το εχω δει να τα δαγκωνει.....μαλλον σαπισμα ειναι που δημιουργειται απο μονο του, αλλα επειδη κι εγω δεν ξερω σε τι μπορει να οφειλεται υποθετω πως το στρες που τους δημιουργει το κριμπενσις με το κηνυγητο οδηγησε σε αυτην την κατασταση....σε τι αλλο θα μπορουσε να οφειλεται?Το Labeo σιγουρα ειναι ακινδυνο για την ωρα, εξαλλου ειναι μολις 5 εκ. και δεν τρομαζει κανενα ψαρι, ενω οποιο συναντηθει με το κριμπενσις ακομα και αν δεν κυνηγηθει απομακρυνεται γρηγορα κι ετσι υποθετω πως μαλλον το φοβουνται.Για φοτο μου ειναι δυσκολο να ανεβασω αλλα το κοψιμο των πτερυγιων δεν μοιαζει καθολου με δαγκωνια...περισσοτερο με σκισιμο και λιωσιμο μοιαζει και ειναι στα ραχιαια πτερυγια και την ουρα.

Οσο για τις τιμες του no3 κανω τεστ με τα στικς της "hobby" και οι τιμες που παιρνω ειναι αυτες που ανεφερα, κι εγω υποθετω οτι θα επρεπε να υπαρχει λιγο nο3 αλλα το στικ αλλαζει χρωμα αν εχει απο 5 και πανω κι ετσι παραμενει ασπρο.

Τι μου προτεινετε να κανω τελικα?οφειλεται στο κριμπ, ή μπορει να φταιει και κατι αλλο?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01564 seconds with 11 queries