Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 27-04-09, 19:57   #1
ΜΑΔΗΜΕΝΑ ΠΤΕΡΥΓΙΑ
Nikos26
Junior Member
Εγγραφή: 14-03-2009
Περιοχή: Naxos
Μηνύματα: 11

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
Nikos26 Ο χρήστης Nikos26 δεν είναι συνδεδεμένος 27-04-09, 19:57
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Παιδια καλησπερα,
αντιμετωπιζω ενα προβλημα στο ενυδρειο μου και θα χρειαστω τη συμβουλη σας....

εχω ενα στρωμενο ενυδρειο 100 λιτρων, λειτουργει εδω και 3 μηνες, και εχω μεσα αυτη τη στιγμη 8 ψαρια....ξερω οτι η συνθεση των ψαριων δεν ειναι καλη, αλλα δεν υπαρχει η δυνατοτητα εδω που βρισκομαι να εχω ποικιλια για να διαλεξω τι θα βαλω κι ετσι εχω καταληξει σε αυτα....2 σκαλαρια, 1 πλεκοστομο 7 εκ. περιπου, 1 corydoras acrensis, 1 blue gourami, 1 labeo albino, 1 kribensis, και 1 Longfin Serpae που στο καταστημα μου το ειπαν για τετρα του buenos aires. αρχικα ολα πηγαιναν καλα, οι τιμες του νερου ειναι πολυ καλες με 0 no2 και no3, ph 7, kh 3-6 και gh 7-14, το kribensis που μπηκε μεσα πριν απο εναν μηνα περιπου μετα απο λιγο καιρο αρχισε να κυνηγαει τα αλλα ψαρια, περισσοτερο πιστευω για να τα διωξει απο την περιοχη του, και για 2 μερες συγκεκριμενα τα κυνηγουσε ολα ασταματητα.....δεν το εχω δει ομως να δαγκωνει κανενα.το αποτελεσμα ειναι εδω και 10 μερες περιπου εχουν ερχισει να μαδανε τα πτερυγια ολων των ψαριων, εκτος απ'το kribensis, το gourami και το labeo, εκανα υπομονη και πιστευα οτι θα συνελθουν, αλλα δυστυχως τα βλεπω καθε μερα και χειροτερα....κατα τ'αλλα η συμπεριφορα τους μου φαινεται φυσιολογικη.Τι να κανω?φταιει το κυνηγητο, ή μηπως ειναι κατι αλλο...
ευχαριστω!
Εμφανίσεις: 2956
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01429 seconds with 12 queries