Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 26-04-09, 19:13
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

in the pond
Φίλε Βασίλη, δεν ξέρω ακόμα τι έχεις μαζί μου, αλλά το τελευταίο διάστημα έχω την αίσθηση ότι χώρια μιλάμε, χώρια καταλαβαίνουμε, πράγμα που με στεναχωρεί αφάνταστα. Δεν είναι λίγες οι φορές όπου αναλύεις και δίνεις διαφορετική ερμηνία σε όσα λέω. Σε παρακαλώ, μην δώσεις σε αυτό το θέμα άλλη διάσταση. Αν είχε πρόβλημα ο φίλος apolonistis με τα όσα του υπέδειξα, σίγουρα θα μας ενημέρωνε.

Ασάφειες γιατί? ΔΕΝ είναι μαγκιά να μπορείς να εφαρμώσεις δύο απλούς τύπους των μαθηματικών. Αν είχα τις συγκεκριμένες μετρήσεις ευχαρίστως θα έδινα και την απάντηση, πράγμα που στο παρόν στάδιο δεν ξέρω.

Φίλε Βασίλη in the pond
Για να μην κουράζουμε τους υπολοίπους και καταστρέψουμε το θέμα.
Σου είπα πριν Κανά δυο μέρες να γραφούμε όλοι μας ποιο υπεύθυνα και να μην μιλάμε αόριστα και αφημένα και να δίνουμε πληροφορίες έως εκεί που μπορούμε να βοηθήσουμε με αποδείξεις.
Το να λες εσύ ότι έχεις ένα μαθηματικό τύπου και μπορείς να το δήξεις και θα το ανεβάσεις σημαίνει ότι με δικά σου πλασματικά νούμερα μπορείς να δήξεις το πώς να το κάνει ο φίλος με τα δικά του νούμερα.
Κάτι όπως έκανα Εγώ στην αρχή δε ρώτησα τα νούμερα του απλά του έδειξα έναν τρόπο.
Αν δε μπορείς να του δόσεις απαντήσει η βοήθεια γιατί δεν ξέρεις της διαστάσεις του μη ποστάρεις απλά. Αν πάλη θες να των βοηθήσεις πες του σου δώσει τις διαστάσεις του.
Και τέλος το σχέδιο του φίλου σε αυτή την φάση ούτε κύκλους έχει ούτε ένα τραπέζιο έχει απλά ένα αφυρημένο σχήμα με κυκλικές καμπύλες.
Ο λόγος που θέλω να βάλεις το παράδειγμα σου είναι για να εμπλουτίσουμε όλοι της γνώσεις μας.
Κάτι που για ακόμα μια φορά δεν έχεις σκοπό να κανείς??? Η σκοπευεις να το κανεις???
Οπότε μη μου λες γιατί σε κυνηγάω και σου την μπαίνω .
Σκοπός μου δεν είναι να την λέω σε κανένα χωρίς λόγω ούτε Εγώ είμαι ξερολας και αν κανω λαθει οπως εχω κανει και μεσα στο gab εχω ζητησει και συγνωμη θεωρο οτι αν πρεπι να την πει καποιος σε καποιον να το κανει για να ειναι ποιο ξεκαθαρα για τους αναγνωστες καποια πραματα.
Θα την πω και σε οποίων αφήνει ασάφειες και ποτέ δεν θα μπει να τεκμηριώσει αυτά που λέει.
Ελπίζω να καταλάβενεις ότι δεν κυνηγό τον inthepondαλλά όποιων θεωρό ότι μπερδεύει άδικα τον κόσμο.

Απο προχτες σου ειπα οτι για μενα ελειξε το θεμα και σημερα ευγενικα και ωραια σου ζητησα να αναφερεις αυτα που ειπες θα κανεις, τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω.
Δε χρειάζεται να έχεις τα πραγματικά νούμερα για μας παρουσιάσεις των τύπο Παντος.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01782 seconds with 11 queries