Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 09-04-09, 20:11
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Korinaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι σε μια φάση όπου ψάχνομαι για να πάρω ενυδρείο και ψαράκια και επισκέφτηκα πολλά καταστήματα σε 4 νομούς για να πάρω μια ιδέα αρχικά... Είδα σχετική αναφορά με θέμα τα παπαγαλόψαρα και τα τεχνητά βαμμένα ψάρια! Είδα όλα αυτά τα ντίσκο-ψαράκια και κρυστάλλινα-ψαράκια που ως άσχετη δεν κατάλαβα ότι δεν είναι φυσιολόγικα.
Είναι τόσα πολλά πραγματικά τα καταστήματα αυτά και προωθούν το "εμπόρευμα" τους ως σπάνιο είδος το ένα, σπάνιο το άλλο,για τα διάφανα ψαράκια δε, μου είπαν ότι είναι swarovski! Αν είναι δυνατόν, ολοζώντανα κρυστάλλινα ψάρια!!! Οι τιμές δεν το συζητώ απλησίαστες
για αυτό άλλωστε έκανα μια έρευνα αγοράς... Είναι τουλάχιστον ελεεινό να κοροϊδεύουν έτσι ανυποψίαστους καταναλωτές.
Από την άλλη διάβασα για την διαμαρτυρία σχετικά με τα διακοσμήτικα χρυσόψαρα σε γάμους και βαφτήσεις.
Δεν είναι μόνο αυτό θέλω να προσθέσω.
Έχω δει σε βιτρίνες καταστημάτων με ρούχα και υποδήματα (επώνυμα και πανάκριβα μαγαζιά) γυάλινα βάζα (βάζα μαρμελάδας), διάφανα πλαστικά ποτήρια μιας χρήσης, διάφανα πλαστικά μπουκάλια αναψυκτικών (500 ml),
με ζωντανά αληθινά χρυσόψαρα μέσα να είναι μέρος της διακόσμησης... Λόγω δουλειάς περνάω κάθε φορά από τον ίδιο δρόμο, κοντοστέκομαι και τα χαζεύω .. Κάποια είναι πάνω-πάνω με το στοματάκι τους να ανοιγοκλείνει συνέχεια σαν να προσπαθούν να πάρουν αναπνοή από έξω ή ίσως να είναι και νυστικά (δεν ξέρω!), άλλα πάλι είναι πλάγια εντελώς στην επιφάνεια και δεν κουνιούνται καθόλου και άλλα τελείως διαλυμμένα σκόρπια σαν πολτοποιημένα.

Τι μπορεί να γίνει για αυτήν την κατάσταση?
το θεμα εχει ανοιξει εδω και 4 μερες και αυτος που το ανοιξε σηγουρα ειχε διαθεση να πυροδοτισει καταστασεις.
Κανει καποιος πρωτο ποστ και δεν ξαναπαταει???
Αυτα που υπογραμισα με κοκκινο ουτε στα ποιο τρελα ονειρα ενος σαδιστη δεν μπορουν να γινουν, ακου χρυσοψαρο σε ενα κουτακι μεσα ουτε για μεταφορα δεν χωραει καλα καλα.

Δεν κανει κανεις τουρνουα σε 4 νομους για να παρει μια ιδεα!!!!!!
μη τρελαθουμε κιολας .

καλο θα ηταν να διαγραφη ολοκληρο το θεμα
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01537 seconds with 11 queries