Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 19-03-09, 12:57
Το avatar του χρήστη ΜΙΜΗΣ
ΜΙΜΗΣ Ο χρήστης ΜΙΜΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Περιοχή: Τουμπα-Νεα Κρηνη Θεσ/νικη.
Μηνύματα: 893
Προεπιλογή

συμφωνω μαζι σου οτι δεν ειναι ο καταλληλοτερος τροπος για να μεγαλωσεις μια γεννα αλλα αυτο γινετε οταν καποιος δεν εχει την δυνατοτητα να εχει ενα δευτερο ενυδρειο και θελει να δει την χαρα τον μωρων.ασε που αυτο σε παρακεινει αργοτερα να θελεις να ασχοληθεις με το χομπι περισσοτερο να προσφερεις καλυτερες συνθηκες στα μωρα και ετσι να παρεις και δευτερο και τριτο ενυδρειο.εμενα μου ανοιξε η ορεξη εφτιαξα καινουργιο ενυδρειο για να εχω μονο το ζευγαρι και τα μωρα ανετα!το αν θα επιχειρηση καποιος να κανει τα παραπανω εξαρτατε κατα ποσο ειναι διατεθiμενος να κουραστη και να χαλασει την μοστρα του ενυδρειου του.συμφωνω οτι μεσα στην γεννηστρα απο μονο του δεν μπορει να μεγαλωσει μωρα αυτο ειναι στανταρ.απλα για αρχη κρατας για λιγο καιρο τα μικρα μεσα στη γεννηστρα και μετα τα ελευθερωνεις στο κενο που δημιουργησες με το πλεξι γκλας.εγω εχω Cryptoheros nigrofasciatus καθαριζα καθε μερα την γεννηστρα(πλαστικη)σηκωνοντας την προς τα πανω και προσθετα με ενα ποτηρι νερο του ενυδρειου ωστε να φυγη το παλιο νερο απο μεσα(καθε λιγο εποιανε μια λιπαρη κρουστα απο πανω) συν οτι ειχα οδηγησει την εξαγωγη του νερου του εξωτερικου φιλτρου με ενα καλαμακι να πεφτει κατευθειαν μεσα στη γεννηστρα για ποιο καθαρο νερο και για να δημιουργη κινηση-ρευμα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01489 seconds with 10 queries