Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 19-03-09, 12:05
Το avatar του χρήστη ΜΙΜΗΣ
ΜΙΜΗΣ Ο χρήστης ΜΙΜΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Περιοχή: Τουμπα-Νεα Κρηνη Θεσ/νικη.
Μηνύματα: 893
Προεπιλογή κι ομως γινετε!

πολλοι υποστηριζουν πως το μεγαλωμα τον μωρων σε γεννηστρα ειναι απαγορευτικο.εγω πιστευω πως με τον καταλληλο κοπο και τροπο ολα γινονται!παρακατω φαινονται τα 3σταδια που περασαν τα μωρα μου.1(χωρισα το ζευγαρι με διαχωριστικο πλακακι βυθου μιας και στο κοινωνικο μου οι γονεις δεν καταφερναν να προστατεψουν τα μωρα τους)2(αφου γεννηθηκαν ολα φαινοταν οτι πηγεναν καλα αλλα τα μικρα πλησιαζαν το τοιχος και περνουσαν απεναντι απο τις χαραμαδες η τα ρουφουσαν τα αλλα ψαριααπο την αλλη μερια και ετσι αποφασισα να τα βαλω σε γεννηστρα απο εκει ομως τα ξαναπερναν οι γονεις εξω,εκανα το τραγικο λαθος να βαλω την γεννηστρα απο την μερια τον αλλων ψαριων,ετσι εγινε χαμος στρεσσαριστηκαν τοσο πολυ τα μωρα ασε που μειναν τα μισα)3(αφου εβγαλα και τους γονεις εξω κρατησα για λιγο καιρο τα μωρα μεσα απο το χωρισμα-για να μην τα βλεπουν τα αλλα και στρεσαρονται-και μεσα στη γεννηστρα και μετα απο κανα μηνα που ειχαν ξεψαρωσει και δεν πλησιαζαν στο τοιχος ουτε τα ρουφουσαν τα αφησα εξω και ιδου οι επιζησαντες 2cm)παντος για οποιον το δοκιμασει εχει κοπο και χρονο.αλλα αν δεν εχει την δυνατοτητα για δευτερο ενυδρειο γεννηστρα ειναι οι μονη λυση για μωρα σε κοινωνικο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02287 seconds with 10 queries