Θέμα: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 14-03-09, 18:28
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos26 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Το καρχαριακι που εχω ειναι η αλφικη μορφη του rainbow νομιζω, εχω δει να το γραφουν και labeo..θελει πολλα λιτρα και γινεται επιθετικο...στρεσσαρει συνηθως με τη συμπεριφορα του τα αλλα ψαρια...δες εδω.. http://www.tsamisaquarium.gr/Selides...s_frenatus.htm
Οσο για το σκαλαρι και τον μονομαχο δεν ειχαν κανενα προβλημα οταν ηταν 2 τα σκαλαρια.τα σκαλαρια ηταν συνεχεια κοντα και δεν τον ενοχλουσαν καθολου, ουτε και αυτος φυσικα. τα σκαλαρια σου μπορει να ηταν και ζευγαρι και ασχολουνταν το ενα με το αλλο..αλλα αν εκαναν καποια αποπειρα αναπαραγωγης το μονομαχο θα σου τον κανανε φυλλο και φτερο....το οτι κατι για λιγο καιρο δε δημιουργησε προβλημα δε σημαινει οτι ειναι σωστο...ξερω πως δεν ειναι μεγαλο το ενυδρειο, αλλα νομιζω πως 2 σκαλαρια δεν θα εχουν προβλημα.αρκει να σου βγουν ζευγαρι..να τους δωσεις μαλακο νερο και καταλληλους συγκατοικους...
corys θελω να παρω κι αλλα 2-3 , αλλα δεν ειχε αλλα ο πετσοπας τωρα.Ο γλειφτης δεν μπορω να βρω ποιος ειναι, αλλα ειναι μικρος ακομα 4 -5 εκ. και στο πετσοπ μου ειπαν οτι φτανει τα 7-8.βαλε μια φωτο για αναγνωριση του ειδους...τα πιο κοινα ειδη συνηθως μεγαλωνουν πολυ...
τα guppy θα μπορουν να συμβιωσουν με τα σκαλαρια?
οχι δε μπορουν...αν διαβασεις τα λινκ που σου εδωσα θα μαθεις γιατι...
οποτε πρεπει να αποφασισεις τι ενυδρειο θελεις να κανεις....λυπαμαι μα οσες ωρες και να περασουμε εδω απαντωντας σε δε θα μπορεσεις να κανεις ενα σωστο ενυδρειο αν δε διαβασεις αρκετα....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεκιναμε με το γεγονος οτι το ενυδρειο ειναι αστρωτο...
ενα μηνα με ψαρια μεσα...λες να μην εστρωσε ακομη??
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01634 seconds with 10 queries