Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 09-03-09, 17:56
Το avatar του χρήστη jimmy19111977
jimmy19111977 Ο χρήστης jimmy19111977 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ (ΙΛΙΟΝ)
Μηνύματα: 112
Send a message via Skype™ to jimmy19111977
Προεπιλογή

Οκ λοιπον αφου το λετε ολοι εσεις και συμφωνειτε τοτε θα τα κοψω ολα τα ζουμια και συμπληρωματα που χρησιμοποιουσα μεχρι τωρα.Καλα με παρατηρησατε σε αυτο το σημειο γιατι οντως χρησιμοποιουσα πολλα φαρμακα και σε πολυ τακτικα διαστηματα. Μου φενεται τελικα πως το μονο που καταφερα σε αυτην την περιπτωση ειναι να επιβαρυνω το ενυδρειο αλλα και την ΤΣΕΠΗ μου γιατι νομιζα πως θα βοηθουσα την κατασταση ετσι. Στο εξης θα χρησιμοποιω το ph buffer (για την αλλαγη του νερου μεσα στα 60 λιτρα που ετοιμαζω στο βαρελι απο την οσμωση), ασβεστιο (οταν χρειαζεται) και reef builder (οταν χρειαζεται). Σωστος?
Ομως..... το reef trace και reef plus της seachem δεν ειναι χρησιμα για τις βιταμινες, αμινοξεα ,ιχνοστοιχεια και πολλα αλλα για το ενυδρειο μου?
-------------------------
Απο κοραλια αυτην την στιγμη εχω..
1 bubble coral
1 galaxea astreata
1 λευκη giant sea anemone
3 μικρα featherduster worms (μονα τους βγηκανε)
1 brown sinularia
1 μεγαλο κομματι βραχου με green star polyp
και μερικα μανιταρακια.
Το κοραλι που μου πεθανε ειναι μια euphilia την οποια την ειχα 3 μηνες χωρις κανενα προβλημα. Εσβησε μεσα σε 3 ημερες , τοσο γρηγορα που δεν προλαβα να κανω τιποτα για να την βοηθησω και ακομα δεν εχω καταλαβει για το τι εφταιξε.

__________________
GIVE ME SOME WATER!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jimmy19111977 : 09-03-09 στις 17:56 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01520 seconds with 11 queries