Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 28-02-09, 10:48
Το avatar του χρήστη Roi
Roi Ο χρήστης Roi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Περιοχή: Παλλήνη
Μηνύματα: 147
Προεπιλογή

(27/2 22:00)
dimis1978 σε ευχαριστώ για την απάντηση, κάτι τέτοιο έψαχνα, οτι μπορώ να βάλω δηλαδή ένα κοπαδάκι και μερικά βυθού και 2 σαλιγκάρια. όσο για το ΡΗ, το παλεύω, πήρα νέο τεστ να κάνω το πρωί (tropic marin δεν βρήκα της api), άλλα μέχρι να βρώ την λύση δεν θα βάλω ψάρια μεσα.

ειδα σήμερα στο water inn κάτι πολύ μικρά ψαράκια που μου είπαν οτι δεν μεγαλώνουν πολύ (5-6cm) τα οποία τα λένε garra rufa και τρώνε άλγη, νεκρά κύτταρα, το μόνο που βρήκα στο internet οτι λέγονται doctors fish και οτι χρησιμοποιούνται σε σπα. Ξέρει κανείς τίποτα για αυτά ???

Ακόμα είδα κάποια που λέγονται parotocincous jumbo pitbull, άλλα μάλλον και αυτά θέλουν άμμο.
-------------------------
άκυρη η ερώτηση για τα garra rufa βρήκα οτι μεγαλώνουν ως 14cm, οπότε μαλλον βλακείες μου είπαν ( τι περίεργο !!!!) http://aquavisie.retry.org/Database/...arra_rufa.html
-------------------------
(28/2)
Μέτρησα το ΡΗ με τεστ της tropic marin και το βρήκα 8 και στο νερό της βρύσης και στο ενυδρείο. Τι να κάνω ???? Τελικά μάλλον το πρόβλημα στις μετρήσεις ήταν τα τεστ της σερα.

Πως θα το κατεβάσω, χωρις την χρήση χημικών, υπάρχει τρόπος ??? να σημειώσω οτι έχω βάλει τύρφη στο φίλτρο 3 μέρες τώρα.

Με ΡΗ 8, δεν μπορώ να βάλω κανένα τροπικό ψαράκι

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Roi : 28-02-09 στις 10:48 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01562 seconds with 11 queries