Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 11-01-09, 02:56
beteranos Ο χρήστης beteranos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-11-2008
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 98
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Αναφερεσαι για τους προγονους λες και ειναι απολιθωματα!!Ζουν και υπαρχουν...Ολες οι επιλεκτικες διασταυρωσεις (τουλαχιστον σε δισκους) εχουν γινει για να πετυχουν πιο "φανταχτερους" χρωματισμους...Το DNA καθε οργανισμου καταγραφει και μεταφερει στους απογονους ολα τα χαρακτηριστικα του ψαριου!Υπαρχουν πολλες γνωμες γυρω απο το θεμα...Το τι στρεσσαρει τα ψαρακια και τι οχι ομως το βλεπουμε στη πραξη...Για δισκακια παντως προτεινεται ασπρη μη ασβεστολιθικη αμμος!!Αν και δεν εχω εμπειρια στα θαλασσινα ο αραγωνητης δεν ειναι ασπρος??Στρεσσαρει τα ψαρια?Δεν πιστευω!!
Παντως με την λογικη σου αν π.χ. τα δισκακια μου γεννησουν και οι απογονοι τους μεγαλωσουν μεσα στο ενυδρειο μου που εχω ασπρη αμμο θα την συνηθησουν ε??Αρα πρεπει να δουμε που γεννηθηκαν τα ψαρακια μας για να δουμε τι τα στρεσσαρει??Κι αν βρω οτι ο δισκος μου γεννηθηκε σε Ph 8 μηπως κανω λαθος που τον εχω σε Ph 6??Και αν το καθε ψαρι εχει τον δικο του "χαρακτηρα" και απαιτησεις τοτε γιατι ολοι προσπαθουν να προσωμοιωσουν ενα περιββαλον με τις συνθηκες που απαιτει το ειδος τους??



Ολα αυτα που αναφερεις τα ειπα εγω?

Εγω ειπα ""ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΥΠΟΣΤΡΩΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΟΙ ΠΡΟΓΩΝΟΙ(μαθε τι σημαινει ο ορος) ΔΕΝ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΤΕ ΣΤΟ DNA.


Υ.Γ. Αυτο με το ph πως σου ηρθε παλι?
Μηπως σε πμ?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01458 seconds with 11 queries