Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 09-01-09, 21:02
alexinio Ο χρήστης alexinio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2007
Περιοχή: Πεύκη
Μηνύματα: 839
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alexinio
Προεπιλογή

Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση και χαίρομαι που σου αρέσει.
Αρχικά όσο αναφορά τον καιρό χώρο μέχρι πριν μία βδομάδα ήταν γεμάτος φύλλα.Τα catappa leaves όμως μετά από 4-5 βδομάδες διαλύονται και το αποτέλεσμα δεν μου αρέσει καθώς κάνει το ενυδρείο να δείχνει ατημέλητο και βρώμικο.Μιας και μου τέλιωσαν εκείνα που είχα τα έβγαλα όλα.Τώρα περιμένω από ίντερνετ ένα πακέτο με φύλλα οπότε θα ξαναμπούνε.Ο χώρος μπροστά θα καλυφτεί σύντομα με άλλη μία πέτρα σχιστόλιθου (για να δημιουργήσω μία ακόμα κρυψώνα-σπηλιά) την οποία έχω προμηθευτεί ήδη και δύο κλαδάκια από red moor ξύλο (ήταν τα απομεινάρια από τα κομμάτια που είχε φέρει το water inn) τα οποία επίσης έχω προμηθευτεί,απλά δεν έχω βρει την ευκαιρία να τα τοποθετήσω.
Επίσης το απιονισμένο νερό είναι μια πολύ καλή ιδέα και μάλλον θα την ακολουθήσω ώστε νε βελτιώσω ακόμα περισσότερο τις τιμές μου.
Το ενυδρείο σου Δημήτρη είναι το rekord 70, το δικό μου το rekord 60 έχει τελείως διαφορετικό φίλτρο από όλα τα άλλα μοντέλα της juwel.Το φίλτρου του rekord 60 είναι πιο βολικό κατά την γνώμη μου από τα φίλτρα των άλλων μοντέλων.Το μόνο μειονέκτημα που έχει το φίλτρο μου ως προς την χρήση τύρφης είναι το ότι δεν δουλεύεται ικανοποιητικά (εξού και οι παράμετροι νερού που θα έπρεπε να είναι χαμηλότεροι).
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01423 seconds with 11 queries