Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 18-12-08, 17:02
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KARGIO Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω εχω χρυσοψαρα στο ενυφρειο μου και εχω παραγγελει το RICCIA FLUITANS, στο site της tropica το βρηκα σαν ευκολο φυτο. Τι λετε?
αν εχει τη φυσικη της θεση ...δηλαδη επιπλεει στην επιφανεια..τοτε ειναι ευκολη γιατι εχει και φως αρκετο και διοξειδιο οσο θελει απο την ατμοσφαιρα....
για να την κρατησω κατω σαν χαλι σε μενα πηγε καλα μονο σε υψηλων απαιτησεων...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpampis 1969 Εμφάνιση μηνυμάτων
.
η μπλυξα αρεσει πολυ στα σκαλαρια..και τα δικα μου την εχουν "κουρεψει"...χα χα

Βρε Πανο δεν μου το ελεγες να μην παει χαμενη.
αν "πιασει" τοτε μεγαλωνει τοσο γρηγορα που δεν την χανεις...απλα βλεπεις τις κορυφες φαγωμενες....πριν βαλω τα σκαλαρια κι εγω δε το ηξερα...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpampis 1969 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το tenellus το εχετε δοκιμασει και αν ναι ειναι γρηγορο φυτο και ποσο θα χρειαστω για να καλυψω μια επιφανεια 10χ100.Γινεται αρκετα συμπαγες και πεστε μου αν χρειαζεται λυπανση.
ναι το εχω δοκιμασει...στην αρχη λιγο στασιμο αλλα οταν βρει τις συνθηκες του πεταει runners σαν τρελο και κατακλυζει το ενυδρειο....δε θα παρεις πολυ..απλα θα το φροντισεις και αυτο θα εξαπλωθει μονο του....αλλιως θες μεγαλες ποσοτητες...

γινεται συμπαγες οταν πολλαλασιαστει αρκετα...λιπανση θελει οπως και τα υπολοιπα φυτα...παντα ομως σε συναρτηση με το τι μετρησεις...τι φως εχεις και τι διοξειδιο..στη δικη σου περιπτωση με φειδω το λιπασμα ....

ποσα βατ εχεις?
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01805 seconds with 10 queries