Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #85  
Παλιά 11-12-08, 01:48
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Εχω μια απορια.
Τα ενυδρεια που πανε σε διαγωνισμους, ειναι και στην καθημερινη τους εμφανιση οπως και στις φωτο?
Δηλαδη πριν τη φωτογραφηση δεν καθαριζονται οι αλγες? δεν κλαδευονται? δεν πεφτει αζαξ? εχω ακουσει μεχρι και ειδικα ζουμια για καθαρισμα νερου να γινει διαυγες.
Εγω νομιζω οτι το ενυδρειο του Αλεξ, με προετοιμασια την καταλληλη εποχη πριν τη φωτογραφιση, θα σαρωσει.
Γιατι αυτο που παιζει μεγαλο ρολο ειναι η αισθητικη του ιδιοκτητη.

Επισης εχω καταλαβει, οτι το ενυδρειο-διαγωνισμου ειναι πολυ δυσκολο στη συντηρηση οσο και δαπανηρο, και δεν ειναι σε ολες τις φασεις του ετσι οπως το βλεπουμε στις φωτο που κερδιζουν.
Εχω λαθος?

Αν οχι, ας το εξηγησει καποιος σε ολους τους νεους στα φυτεμενα ενυδρεια που θαυμαζουν το ενυδρειο του Αλεξ, για να καταλαβουν οτι χρειαζεται πολυωρη ασχολια για να το διατηρουν σε καλη κατασταση.(εκει παει το "no pain - no gain" )
Πρεπει να ειναι "καμμενοι" δλδ
Απο την αλλη να μην απογοητευονται απο την "φτωχη" εμφανιση του δικου τους ενυδρειου τωρα στην αρχη, αφου μπορει ευκολα να γινει πανεμορφο και να διατηρειται καθε μερα ομορφο χωρις πολλα εξοδα και ασχολια.
Αρκει να εχουν σωστο προγραμματισμο και στησιμο.
Επισης να εχουν καλη φωτογραφικη μηχανη και φωτοσοπ
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01658 seconds with 11 queries