Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #43  
Παλιά 18-11-08, 21:22
Το avatar του χρήστη octania246
octania246 Ο χρήστης octania246 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-05-2007
Περιοχή: salonica
Μηνύματα: 444
Προεπιλογή

σας ευχαριστω παιδια για τα καλα σας λογια.

Παράθεση:
Με βρισκεις υπερβολικο ε??
Λοιπον..σαν τιτλο εβαλες βιοτοπος μαλαουι ετσι? Αυτου του ειδους ενυδρεια που προσωπικα μου αρεσουν δηλαδη...
Και αυτο ακριβως εχεις κανει αγαπητε. Το θεμα τωρα ειναι πως το βλεπει ο καθενας.
Σαφως και υπαρχουν πιο μεγαλα και πιο ωραια, με φεγγαροπετρες, φυτα κλπ που φιλοξενουν αφρικανες αλλα....δεν ειναι βιοτοπικα, με πολλα λαθη και που στο ματι φαινονται ομορφα.
Στο δικο σου αγαπητε εχεις κανει τα εξης.
1)Εχεις βαλει πετρες που μοιαζουν πολυ με τον βιοτοπο.
2) Η διαμετρος των πετρων συμφωνα με τον ογκο του ενυδρειου ειναι σουπερ.
3) το στησιμο των πετρων.... ειναι ολα τα λεφτα.
4) δεν εχει φυτα και μην βαλης..
5) Αν και δεν πολυ φαινονται υπαρχουν αρκετες τρυπες και σπηλιες.
Με ολα αυτα μαζι να δενουν σε ενα 200λιτρο επιμενω αγαπητε οτι ναι ειναι το Νο1 Παρα του οτι υπαρχουν και αλλα βιοτοπικα.....

Παντα προσωπικη μου αποψη ετσι???
κοιταξε σιγουρα εγω δεν μπορω να μιλησω για το δικο μου ενυδρειο.
απο κει και μετα η αληθεια ειναι οτι προσπαθησα να το κανω οσο πιο ''φυσικο'' γινετε παντα βεβαια σε αναλογια με το μεγεθος.τωρα το αν τα καταφερα η οχι δυστηχως δεν μπορω να το κρινω εγω ασχετα αν εχω 3 ενυδρεια με κιχλιδες.πιστευω οτι οι εμπειροτεροι και πιο ''παλιοι'' στα malawi θα γνωριζουν περισσοτερο.
ερωτηση κρισεως και οποιος θελει λεει την αποψη του οποια και αν ειναι αυτη φυσικα ε.
θα μπορουσε το ενυδρειο μου να σταθει (οχι να κερδισει) αναμεσα σε αυτα που κυκλοφορουν στην AGA?
σκεφτομαι να παρω μερος ετσι για την εμπειρια βεβαια οπως ηθελα να παρω και στον εδω διαγωνισμο του gab με αυτο
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=25776
αλλα δυστηχως λογο εντονων προβληματων αλγης δεν τα καταφερα.
οχι οτι θα κερδιζα φυσικα μιας και υπηρχαν πολυ ανωτερα απο το δικο μου,αλλα ειπαμε για την εμπειρια και για να στηριξουμε το χομπι
__________________

Malawi biotope.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01595 seconds with 11 queries