Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 02-11-08, 18:50
Το avatar του χρήστη PUF
PUF Ο χρήστης PUF δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-05-2008
Περιοχή: Athens City
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ καλη κινηση.
Ετσι κι αλλιως ομως φειδωλα η τροφη τις πρωτες μερες και μετρα καλου κακου.

Οι αρλεκινοι ειναι απο τα ομορφοτερα κοπαδια (απο τα ασιατικα μ'αρεσουν πιιο πολυ απ'ολα).
Αν εχουν μηκος να κολυμπησουν θα δεις φοβερες "κουρσες" απο τη μια στην αλλη πλευρα.
Επισης ειναι πολυ συμπαγες κοπαδι.
Αν εχουν μαλακο νερο και οξυνο νερο θα δεις τα χρωματα να πυρωνουν.
Και αν εχεις και φυτα με μεγαλα φυλλα (πχ κρυπτοκορινες) μπορει να δεις και αυγα κολλημενα στην κατω τους πλευρα (κολλανε τα αυγα αναποδα στα φυλλα).
Αλλα δεν θα μεινουν για πολυ αφου τα τρωνε (θελουν "ειδικη" διαδικασια για να βγουν ψαρακια)

τωρα μενει μια μελετη για ψαρια βυθου (ασια)
Ναι, το αγχος μου το εχω για τις πρωτες μερες ετσι κι αλλιως.
Τους εριξα λιγο τριμενο φυλαρακι ισα να τους φυγει λιγο η τρελη πεινα που ειχαν απο το petshop.
Αμμωνια μεχρι τωρα δεν εχω αλλα θα κανω παλι 1 με μετρηση καθε μερα για τις πρωτες 7 μερες για ψυχολογικους λογους περισσοτερο.

Το πορτοκαλί τους εχει γινει εντονο (σχεδον φωσφοριζει) και το σχημα τους ειναι υπεροχο επισης.
Αν και ηταν συνολο καμια 100στη στο πετσοπ μαζι, κανα μισαωρο μετα που μπηκαν στο ενυδρειο σχηματισαν κοπαδι.
Το χαλανε μονο αν χρειαστει να αποφυγουν τον μονομαχο οταν αυτος σουλατσαρει κοντα τους και οταν πεφτει το φαγητο οπου ο κυνηγανε ανεξελεγκτα στην αρχη απο εδω και απο εκει.
Μεχρι τωρα με τον μονομαχο τα πανε καλα, τα παρατηρω συνεχεια, εκεινος ειναι λιγο "πολλα βαρυς" .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01893 seconds with 10 queries