Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #342  
Παλιά 22-10-08, 16:09
Το avatar του χρήστη Σπύρος Μ
Σπύρος Μ Ο χρήστης Σπύρος Μ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 1.232
Προεπιλογή

Επειδή ημουν αρχάριος δεν ήξερα.Αλλά τα βαζω το υγρό στο ενα και τη σκόνη στο άλλο.Δεν πρέπει να γίνεται έτσι;Γιατί η jbl δίνει και μια βάση ωστε να κάνεις τις συγκρίσεις τα βάζεις μέσα σε αυτήν και κοιτάζεις.Έχει ομως 2υποδοχές.Δηλαδή κοιτάμε μονο τα πάνω;Γιατί στο καρτελάκι έχει πανω τα χρώματα και κάτω ολόλευκο χρωματισμό
-------------------------
Λοιπόν εκανα μέτρηση ετσι οπως μου είπε ο xontros και είναι πάνω κάτω 160.Άλλαξα τώρα κάτι παραπάνω απο το 30% νερό του ενυδρείου και συμπήρωσα λίγο παραπάνω ωστε να μην φένεται η στάθμη του νερου.Θα κάνω πάλι μετρηση no3.αμμωνία δεν εχω, πολυ λιγο πάνω απο 0 εως καθόλου.Να ξανασυμπληρώσω;Αν ναι λέω κάπου στα 0,20μλ ωστε να είναι στο 3 και για λίγο καιρό.Τα μουλτι,μπορούν να είναι για 2-3 ημέρες χωρίς σαλιγγάρια;Ή το ενυδρείο δεν θα σρώσει πιστεύεται σε 2 μέρες;Θα λοίπω το παρακσκευοσαββατοκυριακοδεύτερο.Τι πρέπει να κάνω ωστε το ενυδρείο να συντηρηθεί;Δυστυχώς δεν εξαρτάται απο εμένα και δεν μπορώ να κάνω αλλιώς.
__________________
το 120 λιτρό μου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σπύρος Μ : 22-10-08 στις 16:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02010 seconds with 11 queries