Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 02-10-08, 07:46
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exetlaios Εμφάνιση μηνυμάτων
...
Για παράδειγμα ένα ρεφακτόμετρο μπορεί να κοστίσει απο 15 μέχρι 80 και... ενω έχω ακούσει οτι δεν έχουν διαφορα.
Άραγε ισχυει ο κανόνας εδώ "ότι πληρώσεις παίρνεις" Όχι απαραίτητα. Υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις....
Πόσο σημαντικό είναι να είναι ζωντανός ο αραγωνίτης? Καμία. Βάλε ψόφιο. Ο ψόφιος αραγωνίτης θα ζωντανέψει από τον ζωντανό βράχο.
Οι hudor coralia 1 θανάση επαρκούν για τα 250 λίτρα και πώς το υπολογίζεις? Προσωπικά θα έβαζα την 2. Όχι ότι και η 1 δεν θα κάνει δουλειά, απλά η 2 ή ακόμα και η 3 είναι πιο δυνατές και δεν χρειάζονται πολλές.
Για r/o δεν το συζητάω...από 130 μεχρι πούλα το σπίτι σου.Τί να πάρω?
Μάρκα για σκίμμερ αξιόπιστη?Δες στο ro-man.com για Α/Ο. Όσο για skimmer εφόσον δεν θα κάνεις sump κοίτα για μια λύση "κρεμαστή". Δες π.χ. της deltec.
Σας ζάλισα.Ευχαριστώ πάλι για τις απαντήσεις σας.
-------------------------


Kαι κάτι ακόμα.. το νερό στην περιοχή μου έχειαπίστευτη σκληρότητα.μέτρηση θα έχω σε λίγες μέρες.Υπάρχει πρόβλημα με αυτό?Πώς το αντιμετωπίζουμε αποτεσματικά.Αρκεί η R/O? Η σκληρότητα δεν παίζει ρόλο όταν μιλάμε για θαλασσινό ενυδρείο. Η Α/Ο θα απομακρύνει άλλα πράγματα από το νερό σου.
Διάβασε και τα υπομνήματα...
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01460 seconds with 10 queries