Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #104  
Παλιά 05-09-08, 00:24
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από theodor72 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάνο δεν ξέρω τι να πω. Είναι σκέτο στολίδι...Τέτοιο αποτέλεσμα έρχεται μόνο με πάρα πολύ κόπο και αγάπη... Σε βλέπω να εξελίσσεσαι σε μετρ του είδους.
Έχεις βελτιώσει το aquascape σου δραματικά.Η πιο πρόσφατη σύνθεση του ενυδρείου σου (δεν τολμώ να πω η τελική) είναι πολύ πιο λιτή και με πιο καθαρές γραμμές από τις προηγούμενες. Εγώ πάντως θα ήθελα να κρατήσεις και κάποιο ξύλο για να σπάει την μονοτονία του πράσινου. Το φυτό πίσω δεξιά είναι Ludwigia repens; Ίσως αυτό ή η Alternanthera θα μπορούσαν να το κάνουν αλλά δεν ξέρω, σαν κάπου να χάνονται...Αυτά από εμένα σαν σκέψεις.
Και μια ερώτηση για να μαθαίνω και τίποτα. Αυτά τα επιπεδα της μπλυξα πως τα πέτυχες;
Περιμένω με αγωνία το επόμενο setup...
σε ευχαριστω πολυ για τα λογια σου!
τα κομματια ξυλου που εχω ειναι μεγαλα..εκανα μια δυο αποπειρες μα δε μου αρεσε το αποτελεσμα...ισως αργοτερα θα ξαναπροσπαθησω...
οσο για την κοκκινη κυρια (με δυσκολευει το alternartheira και ουτε που τσεκαρω αν το γραφω σωστα)ειναι προσωρινα στη θεση εκεινη μαζι με κανα 2 αλλα φυτα για να δω ποια θα κρατησω και πως θα τα αξιοποιησω...το cuba εχω για αυτο το σκοπο αλλα τωρα το πολλαπλασιαζω...ειναι κανα 2 κλαδακια μονο και δεν πολυφαινονται ακομη...
τελος τα επιπεδα της μπλυξα τα εκανα με το εξης κλαδεμα...η μπλυξα ειναι stem plant (και δεν της φαινεται)..οποτε κλαδεψα τα περιμετρικα κομματια....πεταξα τα κατω μερη και κρατησα τις φουντιτσες τις οποιες ξαναφυτεξα....κανα 2 μεσαιες ριζες δεν τις κοντυνα και ετσι επειδη ψηλωσαν δινουν αυτο το αποτελεσμα..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harilaos Εμφάνιση μηνυμάτων

Πιστεύω οτι η blyxa ίσως παραέχει πολύ όγκο για το μέγεθος του ενυδρείου..

..
το σκεφτομαι κι εγω αυτο...και να σκεφτεις εχω χαρισει περιπου τη μιση...φουντωνει απιστευτα..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Μόνο μια σύσταση Πανόυλη μου βάλε τα κοκκινάκια σε σημείο που να εστιάζει το μάτι πάνω τους ,γιατι απο τις φώτο φαίνονται να είναι λίγο θαμμένα διπλα στα άλλα, xώσε και εκείνο το ξύλο που μου είχες δείξει και ήταν ωραίο. Άντε και απο Δευτέρα να μας κάνεις παρουσίαση το καινούργιο aquascaping.
για δευτερα πολυ νωρις....εδω βαριεμαι να βγαζω φωτο...χε χε....ελεγα να περιμενω να πολλαπλασιαστει το cuba αλλα εχει μελλον ακομη...ισως τελικα αξιοποιησω το κοκκινο...θα λαβω ολες τις συμβουλες πολυ σοβαρα υποψιν καθοτι ειμαι και αναποφασιστος....
σταυρο εκεινο το ξυλο πιανει απιστευτο χωρο...πρεπει να ξηλωσω ολο το γρασιδι...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 05-09-08 στις 00:24 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01725 seconds with 11 queries