Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 22-08-08, 15:59
Το avatar του χρήστη Pleco
Pleco Ο χρήστης Pleco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2007
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fishme1 Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω 3 σε 30 λιτρα

φαινονται καλα αλλα δεν γεννανε με την συχνοτητα που γεννα κανονικα αυτο το ειδος τα βλεπω που ζευγαρωνουν , αλλα , μικρα δεν κρατω αφου εχω αλλες γεννες ετσι και αλλιως σημαντικοτερες και τα τρωνε οι γονεις , οχι οτι ειδα ποτε γονο βεβαια

καπoιοι συστηνουν ενα ζευγαρι σε 20 λιτρα αλλα ειναι βαναυσο για εμενα

υπαρχουν 2 ειδη απιστο που ειναι αρκετα μικρα (σχεδον shelldwelers) ειρινικα και πολυγαμικα και μπορουν να μπουν σε 45 λιτρα αλλα ειναι τα πιο σπανια του γεννους αφου ουτε καν οι εξαγωγεις δεν ασχολουνται με το να τα πιασουν και αν εχουν εμφανιστει ποτε στο χομπυ ηταν μια φορα ολη και ολη
ενα ζευγαρι στα 45 θα ειναι καλα ή ο αρσενικος χρειαζεται κι αλλη θηλυκη?
-------------------------
Ποιος κατεβαινει στο συλλογο τωρα ? Ο Δημητρης?Μήπως μπορώ να έρθω να πάρω 2-3 κιλιε (οσα πρεπει για τα λιτρα) και να σας αφήσω τα γκάπυ(6 αρσενικά) για χάρισμα? Μπορούν να μπουν στο ενυδρείο με τα υπόλοιπα γκάπυ μέχρι να βρουν νέο σπίτι όπως θα βρουν τωρα τα κιλιε?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο τευχος 3 του περιοδικου Ενυδρειο υπαρχει πληρες αρθρο.
Δεν ειναι annuals, στην αιχμαλωσια ζουνε και μεχρι 3 χρονια.
Αν ειναι πολυ φυτεμενο το ενυδρειο, 2 ζευγαρια ειναι καλα.
Προσοχη στις τρυπες, τους αρεσει να πηδανε και μπορει να φυγουν απο πολυ μικρα ανοιγματα.
Στο Συλλογο εχει ακομα μερικα.
Δεν νομιζω οτι το εχω αυτο το τευχος , αλλα ισως μπορω να το βρω!
Στο ανοιγμα της τροφης εχω το ανεμιστηρακι , και μενουν δυο μικρα κενα , αριστερα και δεξια!
Υπαρχει και περιπτωση να πηδηξουν στο ιδιο το ανεμιστηρακι? Στο μεγαλο(100λτρ) εχω ενα ζευγαρι goldenWonder - αν το γραφω καλα- τα ανοιγματα τα εχω καλυψει , αλλα ο ανεμιστηρας δεν εχει καλυμμα. Μεχρι στιγμης δεν ειχα καποιο προβλημα , αλλα αν αυτα ειναι μικροτερα και πιο δραστηρια πρεπει κατι να σκεφτω για τα κενα που αφηνει ο ανεμιστηρας. Σωστα?
-------------------------
Επισης τα φυτα μου μαλλον ειναι λιγα , ανουμπια σε λαβα πολυ φουντωμενη και πυκνη και μπολικο κερατοφυλλο, αλλα απο οτι καταλαβαινω πρεπει να προσθεσω και αλλα? Εχω πετραδακι, θα ηταν προτιμοτερη η αμμος?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pleco : 22-08-08 στις 15:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01575 seconds with 11 queries