Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 20-08-08, 08:35
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Γεια σου φίλε Μαρίνο....

Ποιος είναι ο λόγος που θέλεις να κάνεις αυτή την μετατροπή?
Το skimmer με την συγκεκριμένη αντλία δεν αποδίδει καλά?
Έχεις ρωτήσει το κόστος της νέας αντλίας, έτσι ώστε να δεις αν σε συμφέρει αυτή η μετατροπή? Ή μήπως είναι προτιμότερο να πουλήσεις το skimmer σου και να αγοράσεις ένα άλλο με την συγκεκριμένη αντλία?
Εφόσον θα προχωρήσεις την μετατροπή, έχεις σκεφτεί την λύση να μην βγει η aquabee, αλλά να δουλεύει μαζί με την eheim? Θα μπορούσες επίσης να δουλεύεις την μια αντλία και έπειτα και τις δύο μαζί για κάποιες ώρες.
Έχεις σκεφτεί να ψηλώσεις τον κορμό του skimmer σου? Με αυτόν τον τρόπο (και με την extra αντλία) θα τον αναβαθμίσεις σημαντικά.

Αυτές είναι οι δικές μου ερωτήσεις....

Τώρα σχετικά με τα δικά σου ερωτήματα...

Ναι πιστεύω ότι με την συγκεκριμένη αντλία θα αυξηθούν οι επιδόσεις του skimmer. Άλλωστε η εταιρία το δίνει για περισσότερα λίτρα με την αντλία της eheim απ΄ ότι με την αντλία της aquabee.

Υπάρχουν αρκετά καταστήματα που δουλεύουν Plexi. Αυτοί σίγουρα θα σου κάνουν επαγγελματική δουλειά.
Τώρα αν θέλεις θα μπορούσα να ασχοληθώ εγώ με το project αυτό, αλλά να ξέρεις ότι θα το κάνω με επιφύλαξη του αποτελέσματος. Όχι βέβαια ότι δεν θα γίνει. Έχω κολλήσει αρκετές φορές plexi. Απλά μπορεί να να μην είναι εμφανίσιμο το αποτέλεσμα.

Σχετικά με την αμοιβή μου.... μισό κατσικάκι από την στάνη (ναι εντάξει δεν είναι κανονική στάνη...) του παππού.... μου αρκεί.
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02071 seconds with 11 queries