Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 11-08-08, 17:26
alati Ο χρήστης alati δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-08-2007
Περιοχή: Πανόραμα Θεσ/νικης
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aginor Εμφάνιση μηνυμάτων
Chlorine-Test
ξερει κανεις στην θεσσαλονικη που θα βρω test το χλωριο? ......................... θελω απλα να μετραω το χλωριο που εχει μεσα η δεξαμενη για να μην ειναι πολυ και να μην μενει εκτεθημενη η δεξαμενη.
στους πισιναδες μου δωσαν test αλλα κανει 12-15 ευρω. της σερρα κανει περιπου 3-5 ευρω. δεν μου αρεσει να με πιανουν το πισω κατω μερος του σωματος μου!!! και το θελω αμεσα. δηλαδη να ειναι ανοιχτο αυτες της μερες!
http://www.sera.de/index.php?id=814&L=14
Καλό είναι να γίνεται σύγκριση ομοειδών πραγμάτων. Δηλαδή αν σου πω ότι υπάρχει τεστ που έκανε πριν 2 χρόνια 90€ αλλά μπορείς να μετρήσεις περίπου 250 δείγματα, μπορεί να πιάσει και ελεύθερο και δεσμευμένο χλώριο σε ξεχωριστή ανάλυση και μπορεί ταυτόχρονα να χρησιμοποιηθεί και με φωτόμετρο αρα μετρήσεις ακριβείας στο δεύτερο δεκαδικό πως θα σου φαινόνταν.
Θα σου έλεγα πάρε από κάποιον που ασχολείται με πισίνες αρκεί να μην είναι της M---k. Αν θέλεις υπάρχουν και εργαστηριακά, σαν το παράδειγμα παραπάνω (μάρκες και ονόματα εταιρειών κάνει να πω?)
__________________
1 ενυδρείο 120lt με χρυσόψαρα (3 που μεγαλώνουν και πάντα σε παρακολουθούν πεινασμένα)
1 ενυδρείο 90lt με angel fish (τα 2 τους είναι και παιχνιδιάρικα)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01459 seconds with 11 queries