Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 27-07-08, 11:30
Το avatar του χρήστη freediver
freediver Ο χρήστης freediver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 659
Question Κερκίδες - βάσεις για ζωντανό βράχο???

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να θέσω ερώτηση γύρω από το στήσιμο του βράχου. Πρίν 5 μήνες περίπου ξεκίνησα τη μετατροπή του fish only μου σε reef. (Θα αναλύσω πανω σε αυτό κάποια άλλη στιγμή όσον αφορά τον τεχνικό τομέα...) Ολα πηγαίνουν κατ' ευχήν από χημεία και η υγεία είναι σταθερή και εμφανής σε όλους μας, εντός και εκτός δεξαμενής... το πρόβλημά μου είναι πως το στήσιμο του βράχου μου δε με ικανοποιεί, οπτικά, καθώς το θεωρώ αρκετά flat, σε σύγκριση με κάποια υπέροχα που θαυμάζω στο forum. Θέλω λοιπόν να το αλλάξω πριν γεμίσω από κοράλλια το τόπο (τώρα έχω ένα hammer, κάτι μανιτάρια και από μικροοργανισμούς-κοπήποδα-κλπ πάω αρκετά καλά σε πληθησμό. Από ψάρια έχω 1 blue tang, 1 zebrasoma velliferum, 2 clown percula και 1 naso που τα είχα και απο πριν στο ενυδρείο μου, για πάνω από 1-2 χρόνια.). Είναι καλό το να χρησιμοποιήσω κερκίδες ή κάποια σχάρακάτω από το βράχο μού? Μου έχουνε πεί πολύ καλά λόγια. Επίσης είχα διαβάσει στο παρελθόν κάποια άρθρα, εδώ, τα οποία τώρα δε βρίσκω... Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων. Δεσμεύομαι να σας δείξω αλαλυτικότερα τον υγρό κόσμο μου στο μέλλον.
__________________
Μy reef - My freshwater aquariums
Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01548 seconds with 10 queries