Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 17-07-08, 00:26
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Πολυ ωραιο το ενυδρειακι σου ! Βεβαια 8 λιτρα ειναι λιγα,αλλα πολυ καλυτερα απο το κυπελλακι που τους εχουν συνηθως.
Τωρα επειδη κι εγω εχω ενα παρομοιο ενυδρειακι εδω και 1 μιση χρονο θα ηθελα να σου προτεινω καποια σημεια που θα κανουν πιο "ενδιαφερον" το aquascape σου. Τις φτερες και την ανουμπια μπορεις να τις δεσεις πανω σε μια μικρη ριζα ωστε να δημιουργηθει μια εξαρση στο τοπιο. Ενα ευκολο χαλακι με moss σε καποιο σημειο μπροστα θα χαριζε ποντους και μια valisneria nana στην πισω γωνια θα γεμιζε το τοπιο.Η φτερες και οι ανουμπιες θελουν πολυ χρονο για να καλυψουν εκταση.Σε μικρα ενυδρεια ειναι σκοπιμο να επιλεγονται φυτα με μικρα φυλλα γιατι δημιουργουν την οφθαλμαπατη μεγαλυτερου ενυδρειου
Για φοντο μπορεις να αγορασεις χαρτονι "κανσον" απο τα βιβλιοπωλεια σε ο,τι αποχρωση θες (εκτος απο μαυρο) η να βαλεις ετοιμη αφισα.
Φωτιστικο γραφειου με βραχιονα.Ευκολη και φθηνη λυση.
Μην ξεχνας να αναπληρωνεις το νερο της εξατμισης με απιονισμενο.Στα λιτρα σου ενα μπετονακι 4λιτ θα σε βγαζει αρκετες μερες.Επισης μπορεις να ριξεις σκληροτητες και ΡΗ αν προετοιμαζεις το νερο της αλλαγης απο την προηγουμενη μερα σε λιγη τυρφη.
Ολα αυτα που λεω ειναι προσωπικη μου γνωμη και δουλευουν σε εμενα. Το ενυδρειακι σου ειναι ουτως η αλλως πολυ ομορφο απλως μπορει μεσα στα γραφομενα να σου εδωσα καποια ιδεα
Καλη συνεχεια, Αλεξανδρος.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01417 seconds with 11 queries