Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 09-07-08, 20:28
theofilos Ο χρήστης theofilos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-06-2004
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 927
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην theofilos
Προεπιλογή

Χμμμ....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontros Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεγειά και το 60άρι! Και ευχαριστούμε που μοιράζεσαι με όλους τη διαδικασία στησίματος κ.τ.λ., όπως έκανες και με το άλλο ενυδρείο!

Κατ'αρχήν, έτσι, design-άτη που είναι η γυάλα, δε φανταζόμουνα ότι θα την έβαζες σε γωνία, την περίμενα κάπου πιο κεντρικά στο γραφείο σου.. Και με δεδομένες τις aquascaping ικανότητές σου, είμαι σίγουρος ότι θα τα πήγαινες τέλεια στο στήσιμο ενυδρείου που να φαίνεται από όλες τις πλευρές! Δεν ειναι η τελικη θεση, απλα το γεμισα νερο να δω σταθεροτητες της βασης και πως δειχνει.

Πάντως, σε ό,τι αφορά στη βάση, να πω την αλήθεια δε μου πολυγεμίζει το μάτι.. Κατά τη διεύθυνση της μεγάλης διάστασης του ενυδρείου, έχεις μόνο έναν οριζόντιο σύνδεσμο (αφού το αφήνεις κενό και από μπροστά), και δεν ξέρω αν επαρκεί η δυσκαμψία κατ'αυτήν την έννοια.. Πώς το βλέπεις, κουνάει, ή είναι σταθερό? Κουναει λιγο γιατι δυστυχως το πατωμα δεν ειναι οσο επιπεδο θα επρεπε να ειναι. Κουναει οσον αφορα το πανω κατω λογω του πατωματος, γιατι σαν συνολο ειναι ακαμπτο! Εγώ πάντως, έστω και αν είναι υπερβολή, θα επαναλάμβανα το Π αυτό και λίγο παραπάνω (δλδ στο 1/3 και στα 2/3), και αν κουνάει αρκετά, θα έβαζα συνδέσμους και εκεί που πατάνε τα πόδια στο δάπεδο.. Εξαρτάται βέβαια και από τα ξύλα με τα οποία θα το ντύσεις, γιατί κι αυτά προσφέρουν σημαντική δυσκαμψία.. Τα ξυλα δυστυχως δεν θα ενωνονται μεταξυ τους.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01467 seconds with 11 queries