Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #112  
Παλιά 01-07-08, 14:26
theofilos Ο χρήστης theofilos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-06-2004
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 927
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην theofilos
Προεπιλογή

Σημερα ειχα ορεξουλα και καθισα και τραβηξα φωτο. Η αλγη εχει υποχωρησει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, οπως θα δειτε και απο τις φωτο. Τα φυτα πλεον εχουν μουρλαθει στο pearling. Γενικως παμε καλα, λιπασμα δεν εχω ριξει ακομα..... Εφοσον τα φυτα δεν μου το ζητανε γιατι να το ριξω εφοσον δεν μου εχουν δειξει τη παραμικρη ενδειξη? Δεν ειναι σαν να ζηταω να βγουνε αλγες? Διορθωστε με αν ειναι λαθος αυτη η φιλοσοφια, απλα πιστευω σαν νεο ενυδρειο που δεν εχουν καθοριστει ακομα οι αναγκες του ειναι πιο σωστη επιλογη προς το παρον.

Το τζαμι δεν το εχω καθαρισει ακομα. Αλλα οπως βλεπετε εχει γινει αρκετα καλο απο μονο του. ( Θα γινει και πολυ καθαροτερο στο μελλον βεβαια ).



Pogostomon Helferi εχει παρει τα πανω του πλεον.



Το οξυγονο απο τα φυτα που καταληγει στην επιφανεια. Γινεται της Ποπης...





Η Ludwigia εχει καθαρισει παρα πολυ και πλεον ολα τα φυλλα της εχουν το υπεροχο κοκκινο χρωμα της.


Σαλιγκαρι Κοπριτης και Apple του Ανασταση ( βλεπεις πως τα εχω ετσι αρχοντοπουλα)






Οξυγονο


Μουργα, ο παραδεισος των Κουλι. Αν δεν κουρνιαζουν πανω στα κλαρια της Λουντβιγκια εδω παιρνουν την σιεστα τους. Τα εχω παρατηρησει οτι συνεχως μασουλανε τη μουργα. Αυτο σημαινει οτι ολο και κατι καλο εχει εκει μεσα για αυτα!



Οι διαδρομοι που εχουν ανοιξει τα κουλι μεσα απο τη μουργα. Να υποθεσω αυτο ειναι το σαλονι?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01647 seconds with 10 queries