Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 29-06-08, 18:25   #1
Απορίες για φυτά κ.ά. και μονομαχοενυδρείο
 
Το avatar του χρήστη maria_i_asxeti
maria_i_asxeti
Junior Member
Εγγραφή: 08-03-2008
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 20

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
maria_i_asxeti Ο χρήστης maria_i_asxeti δεν είναι συνδεδεμένος 29-06-08, 18:25
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλησπέρα!
Κατ' αρχήν συγχαρητήρια για την αναβάθμιση του forum! Πολύ ωραίο! Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα πριν κάνω καμιά χαζομάρα πάλι (πιθανόν δε με θυμάστε, είχα γράψει κι άλλες φορές παλαιότερα όταν κάποτε είχα άστρωτο ενυδρείο με αρκετά χρυσόψαρα λόγω άγνοιας που τελικά ψοφήσανε -άτιμα πετ σοπ).
Τώρα πια διατηρώ ένα άδειο στρωμένο ενυδρείο 30 λίτρων΄που αφού βάλω αληθινά φυτά και είναι οι μετρήσεις οκ θα αγοράσω ένα μονομάχο.
Οι απορίες μου είναι οι εξής:
1)Κάνουν όλα τα εύκολα φυτά για το μονομάχο μου ή θα τα φάει;
2)Κοιτώντας στη σελίδα της Tropica βρήκα πολλά φυτά τα οποία φτάνουν σε ύψος άλλα 5-80cm(πχ κερατόφυλλο), άλλα 10-50cm κλπ. Να αγοράσω κάποια από αυτά-να δω και τι θα βρω βέβαια στα καταστήματα-και μετά αν χρειαστεί να τα κλαδέψω ώστε να είναι πχ τα πίσω ψηλότερα από τα μπροστινά;
3)Ξέρετε αν τα φυτά θα χαλάσουν τις τιμές του ενυδρείου και χρειαστεί καιρός μέχρι να είναι καλές για να μπει ο μονομάχος;
4)Τί χαλίκι να βάλω; (Τώρα έχω ένα πολύχρωμο που δεν το θέλω πια)
5)Η θερμοκρασία του νερού του ενυδρείου είναι σταθερή στους 28 βαθμούς. Να αγοράσω τώρα θερμοστάτη ή το χειμώνα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας και ελπίζω να μη σας κούρασα πολύ!
Μαρία η άσχετη (ακόμα)
__________________
Εμφανίσεις: 1175
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01600 seconds with 11 queries