Θέμα: Ramirezi.
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 16-06-08, 21:38
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή Ramirezi.

Καλησπερα ! Προσφατα ορφανεψε το μονομαχο-ενυδρειο μου και ειχα αποφασισει να μην βαλω αλλον μονομαχο πριν το σεπτεμβριο και μονο αν βρω καποιον που να μου αρεσει πραγματικα πολυ.
Υπηρχε ομως ενα μικρο Ραμ στο Πετ σοπ που με ειχε τρελλανει εδω κι εβδομαδες να μου κανει κολπα, και δεν αντεξα και το πηρα. Θα φιλοξενηθει στα 12 λιτρα για 2-3 μηνες μονο του μεχρι να ελευθερωθει το 54αρι.Εχει μηκος περιπου 3-4 εκ. Σημερα αρχισε να δεχεται κατεψυγμενο krill και λιγα flakes.Οταν το αγορασα ηταν σε ΡΗ 7 και dH 10.Κανω καθημερινες μικρες αλλαγες νερου με απιονισμενο και εχω μειωσει σταδιακα το ΡΗ στο 6,4 και το Dh στο 5. Αυτο ειχε σαν αντικτυπο να φανουν τα πρωτα χρωματα και το ψαρακι να εχει αρχισει να με εμπιστευεται και να ακολουθαει τις κινησεις μου.
Αυτο που θελω απο εσας τους εμπειρους ειναι να μου πειτε αν το ψαρακι ειναι αρκετα "καθαρο" γενετικα γιατι θελω να προχωρησω σε αναπαραγωγη του ειδους. Και τι φυλο ειναι.Εγω απο ενστικτο τον κανω για νεαρο. Δεν ειχα ποτε ξανα Ram και δεν ξερω πολλα,αλλα εχω πιασει ηδη δουλεια
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Ραμιρεζι-005.jpg
Εμφανίσεις:  611
Μέγεθος:  144,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Ραμιρεζι-010.jpg
Εμφανίσεις:  634
Μέγεθος:  105,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Ραμιρεζι-011.jpg
Εμφανίσεις:  568
Μέγεθος:  95,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Ραμιρεζι-013.jpg
Εμφανίσεις:  569
Μέγεθος:  70,7 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01589 seconds with 11 queries